Dance.lv ŽURNĀLS

Dance.lv Žurnāla sākotnējie apakšdomēni – laikmetīgajai dejai veltītā lapa www.journal.dance.lv
un baletam veltītā lapa –
www.ballet.dance.lv
ir sagalabājušas savu izskatu un saturu līdz brīdim, kad Dance.lv Žurnāls pilnībā sāka dzīvot www.dance.lv. Apakšdomēnos ievietotais oriģinālais saturs ir migrēts uz www.dance.lv un aplūkojams zem kategorijām – recenzijas, intervijas un pētījumi.
Dance.lv Žurnāls savu darbību uzsāka 2011. gada 29. aprīlī, kļūstot par pirmo un vienīgo interneta vietni, kas regulāri fiksē un aplūko profesionālās dejas procesu. Izdevums veidots kā analīzes, sarunu un informācijas platforma par profesionālās dejas norisēm, aktuālajiem procesiem, pētniecību, vēsturi, izglītību, notikumiem un tendencēm Latvijā, kā arī tuvākās un tālākās kaimiņvalstīs. Ikviens ir aicināts komentēt jebkuru publikāciju un arī piedāvāt savas tēmas un jautājumus. Aicinām komentāru sadaļā lietot savu īsto vārdu un uzvārdu.

Dance.lv Žurnāls sākotnēji koncentrējās uz laikmetīgo deju, kura attīstās un sazarojas, vienlaikus vēl aizvien paliekot gana neizprastam un pārprastam žanrs. Taču vārdu „laikmetīgs” mēs izprotam arī plašākā nozīmē – kā aktuālie, novatoriskie, „neierāmējamie” un starpdisciplinārie procesi profesionālajā dejas mākslā kopumā.
Līdz ar Latvijas Dejas informācijas (LDIC) centra dibināšu 2017. gada jūnijā, Dance.lv Žurnāls iekļāvās LDIC aktivitātēs kā viens no elementiem. Šajā sadaļā atrodamas recenzijas, intervijas un pētījumi – padziļināts skats uz dejas nozares procesiem.