Zināšanu platforma “Curving the Dance / Neiztaisnojot Deju’’ aicina pieteikties prāta un ķermeņa izziņas un kritiskās domas veidošanas darbnīcām

27/07/2021

Māksliniece Laima Jaunzema, pārstāvot zināšanu platformu “Curving the Dance”, aicina radošo jomu pārstāvjus un citus interesentus līdz 8. augustam pieteikties divām dažādām zināšanu papildināšanas darbnīcām, kas notiks šī gada rudenī.

Piedāvātie kursi ir zināšanu platformas organizētas darbnīcas, izveidotas ar mērķi veicināt un atbalstīt izpratni par ķermeņa politiku un ar to saistītu diskursu nozīmi kultūrā un mākslā – tostarp, atsaucoties uz ķermeņa identitātes brīvības un sociālās iekļautības veicināšanas jautājumiem. Jaunie horeogrāfijas, režijas, performances un arī citu jomu mākslinieki, radošo jomu pārstāvji, studenti, skatuves entuziasti un citi interesenti līdz 8. augustam aicināti pieteikties dalībai šajās kopā mācīšanās darbnīcās, kas notiks izvērstās nodarbībās vairāku mēnešu garumā Rīgā. Programma piedāvās vairākas starptautisku vieslektoru darbnīcas, darba valoda – angļu.

“Curving the Dance” orientējas un piedalās ķermeņa politikas izziņā un šīs izziņas veicināšanā. Tā arī sniedz iespēju mācīties un padziļināti pētīt ķermeņa politikas jēdzienus un to nozīmi. Caur mākslinieciski radikālām metodēm šīs platformas aktivitātes vērstas uz kultūrpolitikas, sociāli strukturāli sarežģītiem ķermeņa identitātes brīvības un sociālās iekļautības veicināšanas jautājumiem. Kā arī ar ķermeņa politiku saistītu zināšanu izplatīšanu, pakāpeniski veidojoties par neatkarīgu ķermeņa politikas apguves nodrošināšanas un pētījumu veicināšanas rezidenci – skolu.

Trīs mēnešos izvērstai darbnīcai “Kas slēpjas zem paklāja? / What’s Under the Carpet”, līdz 8. augustam var pieteikties mākslinieki un citi radošu jomu pārstāvji, lai papildinātu zināšanas par koncepta attīstības (concept development) metodēm un stratēģijām. Vairāk par šo iespēju un pieteikšanos šeit.

Tāpat ikviens interesents var pieteikties dalībai kopā mācīšanās darbnīcā pētījumā ”Raving Wolves – Reading-Dancing Group”, kura fokuss būs izzināt un attīstīt kritiskas domas veidošanās procesu. Vairāk informācijas par šo iespēju šeit.

Curving the Dance” ir zināšanu platforma, izveidota ar mērķi veicināt un atbalstīt izpratni par ķermeņa politiku un ar to saistītu diskursu nozīmi kultūrā un mākslā. Multidisciplinārā māksliniece, horeogrāfe Laima Jaunzema  ķermeņa politikas izziņā un radošajā pētniecībā padziļināti darbojas kopš  studijām Amsterdamas Mākslas akadēmijā (School for New Dance Development), kā arī pasniedz savas tehnikas meistarklases Amsterdamā, Berlīnē un Maskavā un šogad tās paplašināti realizēs “Curvign the Dance” studijā Rīgā.

Plašāka uzziņa par darbnīcām, rakstot e-pastu Laimai Jaunzemai: laima.jaunzema@gmail.com.

 “Curving the Dance” platformas citām aktivitātē šobrīd var sekot līdzi FB lapā.

Attēls: Anton Murygin