Vilinošās tāles

07/06/2021

Horeogrāfes Milanas Komarovas jauniestudējums “Vilinošās tāles” ir pirmā laikmetīgā baleta horeogrāfija, kas iestudēta Rīgas Baleta skolas izlaiduma kursam. Jauniestudējumam radītā horeogrāfija ir veidota uz klasiskās dejas bāzes un ir absolūti laikmetīga.

2020. gada rudens garumā tika strādāts pie horeogrāfijas iestudēšanas, skatuves ietērpa koncepcijas un gaismu partitūras veidošanas, kostīmu dizaina radīšanas, lai jūnijā jauniestudējums digitālā – video izrādes formātā satiktos ar savu skatītāju. Izrāde būs skatāma Rīgas Balets skolas Facebook lapā 2021. gada 11. jūnijā plkst.19.00.

Jauniestudējuma iedvesmotāji ir paši absolventi, kuros mīt jauneklīgā trauksmainība un vēl nenotrulinātais, neiegrožotais juteklisms, alkas pēc neierobežotas brīvības, mīlestības un piedzīvojumiem. Drīz viņi spers pirmos soļus jaunā, vēl neizdibinātā pasaulē. “Dziļām skumjām, dramatiskiem pārdzīvojumiem mijoties ar kvēlām mīlestības ilgām, sapņains romantisms un naivums steidz dziedēt cēlās sirdis. Tikai viņš, tikai jaunietis spēj panest to ar vieglu, ilgu pilnu gaitu…”

Laikmetīgajam baletam ir izvēlēta Friderika Šopēna mūzika, ko izdejos septiņas jaunas, apdāvinātas Rīgas Baleta skolas absolventes – Elīna Blažēvica, Sofija Beļkina, Beāte Lelde Kuzņecova, Elizabete Elsone, Varvara Galajeva, Oļesja Čudakova un Valeria Birina kopā ar Latvijas Nacionālā baleta solistiem Aidenu Konefriju un Robertu Naji.

Projekta radošo komandu veido horeogrāfe Milana Komarova, gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs, kostīmu māksliniece Jelena Starostina.

Projekts tapis, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Baleta un dejas ģildes finansiālam atbalstam.