Video: pirmā tikšanās ar Dejas balvas nominantiem

10/04/2019

2019. gada 19. februārī Ģertrūdes ielas teātrī norisinājās pirmais pasākums ciklā “Deja domā. Dejas balvu gaidot”, ko organizē Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC). Cikls sniedz iespēju iepazīties ar jaunizveidotā nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – nominantiem.

Pirmajā tikšanās reizē vārds tika dots nominantiem kategorijās “Laikmetīgās dejas horeogrāfe/s” un “Laikmetīgās dejas dejotāja/s”. Sarunā piedalījās dejas mākslinieki Agate Bankava, Alise Madara Bokaldere, Agnese Bordjukova, Ivars Broničs, Jana Jacuka, Lilija Lipora, Elīna Lutce, Anna Novikova, Rūta Pūce un Guntis Spridzāns. Tikšanos vadīja dejas kritiķe Inta Balode.

Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Pirmo reizi to pasniedz 2019. gada gada 29. aprīlī par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā. Pilns nominantu saraksts skatāms www.dejasbalva.lv.

LDIC pasākumu cikla “Deja domā” ietvaros tiek rīkotas dažādu ārvalstu un Latvijas dejas profesionāļu lekcijas, demonstrācijas, semināri, ieskati radošajā procesā un citu formu publiskas uzstāšanās, kuras vieno mērķis – iepazīstināt ar fiziskām, intelektuālām, vizuālām un emocionālām atziņām par dejas mākslu un to noderīgumu citās nozarēs un ikdienā.

Atbalsta Ģertrūdes ielas teātris un LR Kultūras ministrija.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.