Ursus Maritimus / Olgas Žitluhinas DC ( Latvija )

25/05/2011

2011.gada 14.jūnijā, 22:00, BETANOVUSS

Adrese:  AB dambis 2

Laiks dejot 2011 ietvaros

DARBS PROCESĀ
 

 

Top jauns Olgas Žitluhinas dejas kompānijas 4 izrāžu cikls Ursus maritimus.

Visu izrāžu ciklu Ursus maritimus paredzēts realizēt trīs gadu garumā, katru gadu radot vienu vai divas izrādes, veidojot to vairakās sērijās un kā labi zināms, veiksmīgi veidots seriāls liek ar nepacietību gaidīt nākamo sēriju.

Vai taisnība, ka cilvēks pārstāja būt daļa no dabas tajā brīdī, kad glezniecībā parādījās ainava? Cilvēks atkāpās un sāka vērot, sāka kārtot, organizēt, sistematizēt, pārvaldīt un pēc tam arī sargāt un ierobežot, pieradināt dzīvniekus pie mājas un tad atkal pie meža. Vai cilvēks iznīcina sevi būdams dabas daļa vai nu jau gals tuvojas nepiederības dēļ vai varbūt, kā uzskata Gajas teorijas sekotāji, māte zeme purina nost no sevis tos pie ekosistēmas nepiederošos organismus? Atkal vieta versijām un jauniem jautājumiem. Gluži ideāli piemēroti laikmetīgajai dejai, no kuras reti kaut ko var saprast, kur izrādes reti, kad no kaut kurienes sākas un kaut kur ved. Ko gan vairāk māksla labu var izdarīt, kā likt cilvēkiem aizdomāties.

Ursus maritimus latīņu valodā nozīmē polārlācis, tāpēc arī izrāžu cikla pirmā izrāde ir par balto – balto lāci, balto sniegu un citu sniegu, balto Lāču ledu, balto deju grīdu, uz kuras, lūdzu, lūdzu, nekāpiet ar ielas melnajā sniegā sabristajiem zābakiem!

Pirmās izrādes pirmizrāde paredzēta 2011. gada novembrī, taču darba skices no darba jau rādītas 2010. gada 20. decembrī Spīķeru koncertzālē koncertizrādē Viss baltā, Muzeju nakts ietvaros šī gada 14.maijā Dabas muzejā un ikgadēja pasākumā Alternatīvais flīģelis ietvaros 27.maijā koncertzālē Baltais flīģelis Siguldā.

Foto galerija no izrādes Spīķeru koncertzālē:

[oqeygallery id=1]