Top laikmetīgās dejas izrāde “3/4 ūdens”

13/11/2012

Cilvēka jūtu pasaule ir tikpat dzīva, reaģējoša un mainīga kā ūdens, kas veido vairāk nekā pusi no mūsu ķermeņa. Izrāde “3/4 ūdens” atklāj emociju rašanās un norises procesus, stāstot par cilvēka jūtu metamorfozēm dejas un mūzikas valodā. “3/4 ūdens” pirmizrāde notiks 12. decembrī plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī. Turpmākās izrādes 13. un 16. decembrī.

Izrādes horeogrāfe ir Agnese Bordjukova. Dejo Elīna Breice un Sintija Siliņa. Mūzika: Laima Jansone; tērpi: Epp Kubu; gaisma: Jūlija Bondarenko.

Agnese Bordjukova, Elīna Breice un Sintija Siliņa ir 2007. gadā pašu izveidotās laikmetīgās dejas apvienības “Dejas anatomija” dalībnieces, kas kā izaicinājumu un uzdevumu sev ir izvirzījušas ne vien laikmetīgās dejas pieejamības paplašināšanu skatītājiem, bet arī jaunu formu, jaunu iespēju, jaunu tehnisko un radošo potenču apzināšanos un realizēšanu. Līdz šim Agnese Bordjukuva ir piedalījusies apvienības izrādēs un projektos kā izpildītāja un līdzautore, “3/4 ūdens” ir Agneses Bordjukovas pirmā pilnmetrāžas izrāde kā horeogrāfei.

Laima Jansone ir talantīgākā un virtuozākā latviešu koklētāja, kura savā mūzikā apvieno tradicionālās kokles skaņas ar mūsdienīgām improvizācijām. 2011. gadā ir nācis klajā Laimas Jansones pirmais solo cd/dvd albums „Sidrabs”, tai pašā gadā Laima Jansone kļuva arī par pirmo mūziķi no Baltijas valstīm, kuras uzstāšanās tika iekļauta lielākā un ietekmīgākā pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX oficiālajā programmā.

Māksliniece Epp Kubu (Igaunija) ir studējusi scenogrāfiju Latvijas Mākslas akadēmijā un Igaunijas Mākslas akadēmijā, iegūstot maģistra grādu starpdisciplinārajās mākslās. Kā scenogrāfe un kostīmu māksliniece sadarbojusies ar vairākiem režisoriem Latvijā: Māru Ķimeli, Andreju Jarovoju un Ingu Tropu, savukārt 2012. gada augustā Epp Kubu viesojās Latvijā ar savu performanci “Holy high-tech”, kas tika iekļauta festivāla “Dirty Drama IV” programmā.

Biļetes www.bezrindas.lv un galerijā “Istaba”, rezervācija git@git.lv

 

.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.