TheCriticalDance Choreographic Award

11/05/2011

CriticalDance ir visā pasaulē izplatīta cilvēku apvienība, kas kaislīgi seko dejai un skatuves mākslai kopumā. Viņi ir apņēmušies izglītot un informēt skatītāju, un viņi meklē iespējas, kā kopt dejas mākslu visā pasaulē, kā rosināt diskusiju par deju no dažādiem skatu punktiem. Šobrīd iepriekšminētie mērķi tiek sasniegti ar interneta žurnāla un foruma Ballet-DanceMagazine ( www.ballet-dance.com ) starpniecību.

CriticalDance arī finansiāli atbalsta dažādas mazas un pieredzes mazāk bagātas organizācijas, kas vada dejas dzīvi savā vidē, ieskitot arī tādas valstis, kā Polija un Igaunija. Šogad Latvijai tiek piešķirta balva – Critical Dance Choreographic Award, lai atbalstītu talantīgus un apņēmīgus Latvijas māksliniekus.

Turpinājumā varēsiet piedalīties diskusijā par darbiem , ko redzējāt. To vadīs Sintija Siliņa.

Lai lasītu vairāk par to, kas ir Laiks dejot improvizācijas, skices, klikšķiniet šeit.

Atlases komisija nolēma balvu fondu sadalīt uz pusēm un atbalstīt divu darbu tapšanu ar naudas summām 500 EUR apmērā.

Balvu saņēmēji ir:

– Dmitrijs Gaitjukevičs ar skici darbam Personales… jeb Personal…

– Ilze Zīriņa ar skici darbam JA

Abu izrāžu idejas tika novērtētas kā potenciāli spēcīgas, ietilpīgas un izvēršanas vērtas. Vairāk kā divu stundu garas diskusijas rezultātā atlases komisija atzina par neiespējamu piešķirt tikai vienu balvu, jo abu horeogrāfu piedāvājums un darba virzieni ir ļoti atšķirīgi, tie ieņem dažādas nišas un paver iespēju daudzveidīgai Latvijas laikmetīgās dejas attīstībai nākotnē. Atlases komisija uzskata, ka abas pieejas ir vienādi nepieciešamas un atbalstāmas.

Trešais balvai pieteiktais darbs – Kristīnes Vismanes Nesasmelt – tika atzīts par šajā formātā veiksmīgi realizētu darbu, kura tapšanas process, pēc atlases komisijas ieskatiem, jau ir noslēdzies.

Atlases komisija pateicas visiem pretendentiem par sniegto iedvesmu diskusijai un novēl horeogrāfiem turpināt būt radoši aktīviem un sagādāt stundām garas pārdomas ikvienam laikmetīgās dejas skatītājam!

 

Atlases komisija:

Inta Balode

Mārtiņš Eihe

Fiona Millward (Lielbritānija)

Laura Stašāne

Olga Žitluhina

Dmitrija Gaitjukeviča izrāde Personales… jeb Personal...un Ilzes Zīriņas izrāde JA…tiks iekļautas arī Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla LAIKS DEJOT 2011 programmā.