TDA “Vektors” publicējis videoklipu “Atmiņu kaleidoskops”

02/03/2021

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansamblis “Vektors” sadarbībā ar duetu “ZeMe” publicējis videoklipu “Atmiņu kaleidoskops”, ko veidojusi horeogrāfe un kolektīva mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale.

Videoklips tika filmēts 2020. gada septembra vidū, laikā, kad amatiermākslas kolektīvu darbība bija atļauta. Kopš filmēšanas ir pagājuši pieci mēneši, četrus no tiem ansambļa darbība notiek tikai attālināti.

“Pie šī projekta idejas, pirmajiem izmēģinājuma kadriem un realizācijas strādājām ilgi – vairāk nekā pusotru gadu. Esam šo projektu turējuši kā noslēpumu, gaidot to īsto brīdi, kad tam satikties ar skatītāju. Un nu esam gatavi ar to dalīties,” stāsta Dagmāra Bārbale.

“Krāsas, toņus un triepienus, kur lai tos rod, ja dzīve kā ezers zem kājām, klusi snauž biezā ledus kārtā? Aizver acis, aizturi elpu un meties atmiņu ezeru dzīlēs. Trejdekšņu mirdzums nobirs pār tevi kā zvaigžņu lietus, Nīcas bruncis atplauks košu magoņu pļavā, jostu līkloči aizraus līdz uz leju pa Gauju. Kā vilciņš tevi iegriezīs palēcienu virpulis, un neskaitāmi atmiņu mozaīku gabaliņi veidos deju rakstus, un tu būsi to horeogrāfs. Kā apburts lūkosies notikumos un nespēsi noticēt, ka tas viss ir reiz noticis ar tevi. Kā ir, vai izdevās ielūkoties savā atmiņu kaleidoskopā?”

Videoklipā izmantota dueta “ZeMe” (Laima Jansone un DJ Monsta) skaņdarbs “Urbānās dzīres”. Video un montāža – Reinis Blūms.

Attēls: ekrānuzņēmums no video