“Stāža ciltskoks”

31/05/2013

Otrdien, 18. jūnijā, 21.00 / BETANOVUSS

 Iguana Dance-theater (Krievija)

Koncepcija, horeogrāfija, izpildījums: Ņina Gasteva, Mihails Ivanovs

 

Ņinas Gastevas un Mihaila Ivanova jaunās izrādes „Stāža ciltskoks” (Древо стажа) tēma izriet no jautājuma, vai ir iespējams izveidot dejas izrādi, kā scenāriju izmantojot noteikto kārtību un pieredzi, kādā notiek darba stāža pensijas noformēšana. Kā pārliecināt birokrātus, ka cilvēks patiešām atbilst kategorijai „mākslinieki”, ja viņš ir laikmetīgās dejas pārstāvis?

Izrādē izmantota A. Streļņikovas elpošanas vingrošana un D. Kurtisa Simetriskās kustības metode, kā arī E. Mitčelas dzeja (K. Medvedjeva tulkojums) un J. Naumovas teksts.

 

Par izpētes darbu liels paldies mūsu draudzenei Andželinai Davidovai.
Paldies par palīdzību Jekaterinai Naumovai un Sergejam Jermakovam, Marijai Veicai, Andrejam Kudrjašovam, Igoram Dobriņičam, Tatjanai Gordejevai, Koļam Oļeiņikovam, Oļgai Jegorovai, Oļgai Amromai, Iļjam Beļeņkijam, Aleksandram Andrijaškinam, Andrejam Andrejevam, Marijai Čehondaskihai… saraksts ir atvērts!!!

 

„Stāža ciltskoks” neietver satīriskus skečus par sociālo sistēmu vai humānistiskas deklarācijas, tas nav izmisuma kliedziens un nav arī šausminošu detaļu apraksts. Tas ir ironisks un elegants mākslinieku stāsts par tiem, kuri neietilpst valsts kultūras paradigmas rāmjos un kurus valsts vispār neredz…

Mākslas kritiķis Staņislavs Savickis, Деловой Петербург

Iguana Dance-theater (Sanktpēterburga) dibināts 1995.gada oktobrī, kad radošo sadarbību sāka Ņina Gasteva un Mihails Ivanovs. Mākslinieku krasi atšķirīgā izglītība, profesija un kustības pieredze rada neparastu plastikas, dejas, pantomīmas un dramatiskas un poētiskas darbības kombināciju. Savos radošajos darbos mākslinieki apvieno humoru ar filozofisku skatu uz apkārtējo pasauli.

2000. un 2005. gadā Iguana Dance-theater Maskavā saņēma Nacionālo Teātra balvu festivālā Zelta Maska, bet 2007. gadā ar balvu Pret straumi. 2007.gadā kompānija tika uzaicināta viesizrādēs Amerikas Dejas festivālā (American Dance Festival) ASV, bet Maksavā, festivālā TSEH saņēma balvu par labāko izrādi.

2001.,2003.,2004.gadā kompānija organizējusi starptautisku festivālu New – Old – Dance.

Iguana Dance-theater sniedz izrādēs ne vien Krievijā, bet arī Baltkrievijā, Čehijā, Francijā, Vācijā, Somijā, Zviedrijā un ASV. Kopš 2006.gada kompānija aktīvi piedalās starptautiskos un starpdisciplināros sadarbības projektos.

 

Publicitātes foto