Starptautisks bērnu un jauniešu profesionālo teātru festivāls “Eju meklēt!”

08/03/2017

No 9. līdz 12. martam Rīgā un Pierīgā norisināsies starptautisks bērnu un jauniešu profesionālo teātru festivāls “Eju meklēt!”, piedāvājot pieredzes apmaiņu starp profesionāļiem, skatītājiem, aktieriem, vecākiem un bērniem. Festivāls meklē žanru robežas zīmējumu teātrī, objektu spēlēs, nano operās, Šekspīra tekstu ekvilibristikā, kustību filozofijā un izrādēs.

Tiks organizēti arī dažādi papildu pasākumi: starptautisks profesionāļu simpozijs 10. martā “Zirgu pastā” un kontaktu programma “Festivāla klubs” kultūras telpā “3 Māsas”. Pasākumos aicināti piedalīties pedagogi, aktieri, horeogrāfi, režisori, studenti, mākslas teorētiķi.

Festivāla “Eju meklēt!” programma veltīta teātra jaunākajai skatītāju auditorijai no viena līdz astoņpadsmit gadu vecumam.
Vidusskolēnus gaida tikšanās ar Šekspīra lugas “Hamlets” teksta mūsdienīgu un asredzīgu interpretāciju, ko režisors un dramaturgs Lauris Gundars iestudējis kopā ar Tallinas igauņu klaunādes meistariem.

Filozofiskajā kustību iestudējumā “Ēnas” skanēs Itālijas ģitārista Stefano Barones un pianistes Lienes Circenes dzīvais muzikālais pavadījums. Lilijas Liporas izrāde spēlēsies ar skatītāju priekšstatu par to, ko ēnas stāsta par cilvēkiem.

Iespēja baudīt izsmalcināto krievu Sudraba laikmeta dzeju oriģinālvalodā, kas skanēs poētiski trauslā un muzikālā atmosfērā, piedāvās Novgorodas režisores Nadeždas Aleksejevas izrāde “Drumslas”.

Skatītājus no 12 gadu vecuma gaida pasaulē mazākā – nano opera “Nenotikušais atklājums”, ko īpaši šim festivālam iestudē  Margo Zālīte.

Režisora un aktiera Kārļa Krūmiņa izrādes “Šausmu autobuss” un “Nāc laukā!” aicinās bērnus no 8 līdz 12 gadu vecumam uz atklātu sarunu par bailēm un pagalma spēlēm bez mobilajām ierīcēm.

Muzikālie un enerģētiski uzlādētie Ditas Balčus iestudējumi darbību, emocijas un ritmu  neparastā veidā saista ar Ojāra Vācieša dzeju (“Kas par traku, tas par traku”) un Reja Bredberija literāro pasauli (“Vai pagaršot”).

Pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus iepriecēs Vara Klausītāja “7 pasakas par Ņukucīti”,  kas radušās, iedvesmojoties no dzejnieka Aivara Neibarta pasakām. Unikālais otas pieskāriens izrādes laikā radīs zīmējumu, kurā apvienojas sirdsgudrība un tēlains pasaules tvērums.

Festivāla vienīgā leļļu izrāde “Šnāpuļa piedzīvojumi”, ko iestudējis Pēteris Trups, sirsnīgi ielūkosies mazo kukainīšu pasaulē, kur par visu visvairāk nepieciešama atsaucīga silta sirds un draudzība.

Muzikālais “Koklītes ceļojums” kopā ar aktieri Edgaru Liporu aicinās līdzi četrgadniekus un mazliet vecākus bērnus izzināt kokles, bungu, dūku, mandolīnu, ermoņiku izskatu un individuālo skanējumu.

Mazuļus līdz trīs gadu vecumam kopīgā darbībā iesaistīs lietuviešu izrāde “Krāsainās spēles”, kas Rīgā viesosies pēc turnejām Ķīnā, Lielbritānijā, Spānijā, Zviedrijā.

Arī citus programmā iekļautos latviešu režisoru iestudējumus – Dmitrija Petrenko “Kaštanka”, Jāņa Znotiņa “Kaka un pavasaris” un Gata Šmita “Īsumā par Visumu” vēros ne vien mazie skatītāji, bet arī festivāla ārvalstu viesi – bērnu teātra pazinēji.

Pilna izrāžu programma.

Biļetes uz festivāla izrādēm nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.