Starptautiskais Laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja 2019”

20/11/2019

Starptautiskais Laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja 2019” aicināja redzēt un piedzīvot piecas vides dejas pirmizrādes (site-specific performances), kas notika Andrejsalā un Viesturdārzā. 
Temats – cilvēka un dabas līdzās pastāvēšana pilsētā.
Iestudējumi tapuši sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu, kas sniedz horeogrāfiem konsultācijas un informāciju par Baltijas jūru un zivju resursiem tajā, “Rīgas mežiem”, kas iepazīstināja māksliniekus ar parku dzīvi šodienas Rīgā, kā arī ar uzņēmumu “GRIF”, kurš rūpējās par darba apģērbu un cilvēka aizsardzību. 

“Krasts”, horeogrāfs Guntis Spridzāns, dramaturģe Tatjana Meļņikova
“Paisums/bēgums, horeogrāfs Edgars Šļakota, dramaturģe Laura Lapiņa
“Kas paliek pāri pēc divu spēcīgu lielumu mijiedarbības, ja tomēr ieraudzīt vienam otru pilnībā nav bijis iespējams?”, horeogrāfe Eva Krūmiņa, dramaturģe Linda Krūmiņa
“Balta nāca tautu meita”, horeogrāfe Katrīna Albuže, dramaturģe Aiva Birbele
“Iecietība”, horeogrāfe Marija Ri Shirotsuki, dramaturģe Tatjana Meļehova

Jau devīto reizi Laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja” pulcēja festivāla apmeklētājus un dejas mākslas mīļotājus, šogad piedāvājot galvaspilsētas iedzīvotājiem daļu no ierastajām festivāla aktivitātēm. Šis starptautiskais projekts ar savu individuālo gaisotni un atmosfēru iedvesmo horeogrāfus un citus māksliniekus radīt neparastus vides dejas iestudējumus. Šogad festivālā uzaicināti strādāt tie Latvijas horeogrāfi, kas kādā no astoņu gadu festivāliem jau ir iestudējuši vides dejas horeogrāfijas.

Vides dejas iestudējumos piedalās profesionāli dejotāji un dejas entuziasti vecumā no 14 līdz 80 gadiem. 

Producents: “Vides dejas festivāls”, Lilija Lipora, Līva Švarce, Tatjana Meļehova

Pirmizrādes datums un vieta:
26. maijs plkst. 14:00, pulcēšanās Andrejsalā, stāvvietā pie Enkura, un plkst. 17:00 Viesturdārzā pie Aleksandra vārtiem