Starptautiskais Laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja 2019” šogad norisināsies Rīgā

15/05/2019

No 21.-26.maijam Rīgā norisināsies Starptautiskais Laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja 2019”. Piecu dienu garumā skatītāji kopā ar dejas profesionāļiem apdomās cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanu urbānajā vidē un izveidotās laikmetīgās dejas performances palīdzēs raisīt plašākas diskusijas par aktuālo tēmu.

Festivāla kulminācija ir piecu laikmetīgās dejas performanču pirmizrādes, ko varēs noskatīties 26.maijā no plkst.14.00 Rīgas Centrāltirgū, Andrejsalā un Viesturdārzā. Darbs pie dejas performanču veidošanas ir sācies, pieci horeogrāfi, četri dramaturgi un divdesmit dejas profesionāļi un entuziasti no Latvijas, Itālijas un Turcijas pēta mūsdienu dilemmu – cilvēka un dabas attiecības pilsētvidē.

Festivālu uzsāks horeogrāfa Gunta Spridzāna un dramaturģes Tatjanas Melehovas radītā dejas performance Rīgas Centrāltirgus Zivju paviljonā. Turpinājumā Andrejsalā būs iespēja noskatīties horeogrāfa Edgara Šļakotas un dramaturģes Lauras Lapiņas performanci “Paisums/Bēgums”, kā arī uzdot sev jautājumu horeogrāfes Evas Krūmiņas un dramaturģes Lindas Krūmiņas performancē “Kas paliek pāri pēc divu spēcīgu lielumu mijiedarbības, ja tomēr ieraudzīt vienam otru pilnībā nav bijis iespējams?”. Festivālu noslēgs divas laikmetīgās dejas performances Viesturdārzā –  horeogrāfe Katrīna Albuže un dramaturģe Aiva Birbele radīs performanci “Balta nāca tautumeita” jeb “Viņi priecājās sarīkot skaisti baltus svētkus dārzā. Bet vai dārzs priecājās viņus satikt?” un horeogrāfe  Marija Ri Shirotsuki un dramaturģe Tatjana Melehova prezentēs performanci “Iecietība”. Dejas entuziasti joprojam var pieteikties un piedalīties performanču veidošanā.

Bez pirmizrādēm festivāls piedāvā vācu dejas zinātnieces G.Vitmanes meistarklases “Kā rakstīt par laikmetīgo deju”, kas norisināsies no 21. – 24. maijam Gētes institūtā Rīgā. Dejas profesionāļi tiek aicināti pieteikties meistarklasēm festivāla Vides Deja mājas lapā.

Kā arī no 22.maija šampānieša namiņā “Joseph” Viesturdārzā būs apskatāma zviedru fotogrāfa Ulfa Rēnholma (Ulf Rehnholm) izstāde “Viss ir saistīts”.

Pieteikties dalībai festivālā un uzzināt vairāk var mājas lapā www.videsdeja.lv

Starptautisko Laikmetīgās dejas festivālu “Vides deja 2019” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Festivāls tiek veidots sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu, AS “Rīgas Centrāltirgus”, SIA “Rīgas meži”, SIA “Jaunrīgas attīstības uzņēmums” un citiem Rīgas uzņēmumiem un organizācijām.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.