“Šobrīd rezidents…”

31/05/2013

Editas Braunas kompānija (Austrija)

Sestdien, 15. jūnijā, 19.00 / Dailes teātra Mazajā zālē

 

 

Horeogrāfija, izveide: Edita Brauna un Huans Dante Muriljo Bobadilja Sadarbībā ar režisoru Arturu Valudski

Izpildījums: Huans Dante Muriljo Bobadilja

Kompozīcija:Terijs Zaboicefs

Dramaturģija: Gerda Pošmane-Reihenava

Repetitors: Tomašs Simatovičs

Gaismas dizains: Tomass Hinterbergers

Gleznojumi: Evelīna Brauna, Zigrīda Linhere

Mākslinieciskā vadītāja: Edita Brauna

Vizuālais materiāls: Edita Brauna

Teksts: „Vācu valoda 30 dienās” (Langenscheidt)

 

Izrāde tapusi Zalcburgā 2013. gadā

 

Indiešu IT speciālists Lielbritānijā, padzīvojusi aprūpes māsa no Ukrainas kaimiņos, afrikāņu ielu tīrītāji Parīzē vai kebabu pārdevējs dzelzceļa stacijā: aizvien vairāk un vairāk cilvēku pamet savu valsti veiksmes / laimes meklējumos, lūkojoties pēc jaunām iespējām vai vienkārši tāpēc, lai izdzīvotu. Aizbraukšana, iebraukšana, jauna dzīve – dzīvesvietas maiņa ir dziļš ievainojums, kas atstāj pēdas. Lielajiem sapņiem bieži seko ilūziju sabrukums, sākas nogurdinošs laiks, un pārceļotājs zaudē pats sevi.

Mājās viņš jūtas kā zivs ūdenī, bet tagad šaubās par katru soli. Pakļauts pastāvīgai uzraudzībai, bieži aizdomu pilns, vienmēr spiests sevi attaisnot, cenšoties nepārkāpt noteikumus, viņš zaudē savu spontānumu. Un, pat ja viņš ir atradis vietu, kur dzīvot, kas notiek ar valodu – „mūsu esamības mājokli”?

Savā solo Huans Dante Muriljo Bobadilja pēta globālās mobilitātes ietekmi uz cilvēkiem. Dzimis kolumbietis, kas kopš 2006. gada dzīvo un strādā Eiropā, viņš ar visu sirdi, ar ķermeni no galvas līdz kāju pirkstiem un savu valodu izseko paša pamācošajai pieredzei. Komēdija un katastrofa 70 minūtes atrodas ļoti tuvu viena otrai, un netrūkst arī valdzinājuma.

 

Edita Brauna dzimusi Austrijā, ieguvusi akadēmisko grādu Zalcburgas Universitātē, mācījusies deju un aktiermākslu Ņujorkā, Parīzē un Grieķijā. Pasniedzēja Zalcburgas Universitātē. Piecpadsmit gadus ilgās radošās darbības laikā izveidojusi savu virzienu, kam raksturīga iejūtīga spītība un gaiša bezrūpība ar patiesu untumu un virzošu spēku. Viņas darbu poētiskā būtība cīnās pret visapkārt valdošo vilšanos. Editas Braunas darbiem piemīt ekspresīvs stils, kas spēcīgi ietekmējies no teātra un performanču mākslas. Viņas darbos bieži līdzās ir gan humors, gan patoss, kurus caurvij sabiedrības kritikas elementi.

Nopietna meistarība, precizitāte, kompozīcijas un horeogrāfijas sabalansētība ir dramaturģijas, horeogrāfijas un dejas procesa radošā elpa.

Foto:  Edita Brauna/ Editta Braun

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.