“Slikta”

10/06/2017

’Cilvēku veido laiks un pieredze, kas palīdz dzīvot pasaulē atbilstoši laikmeta prasībām un baudīt labu mākslu, jo mēs zinām, kas ir labs. Izrādē piedalās pieci pieredzējuši dejotāji, kuri nepārtraukti uzzina par sevi kaut ko jaunu dejojot. Neko citu viņi neprot, tikai patstāvīgi izdzenā blokus savā un citu ķermeņos,’’ izrādi raksturo horeogrāfe Agate Bankava, piebilstot, ka “nekas no rakstītā nav jāuztver nopietni. Tā vienlaikus var būt gan patiesība, gan izdomājums.”

Par izrādes aprakstu vēl intriģējošāks ir izrādes mākslinieciskais sastāvs. A. Bankavas izrādē piedalās Latvijā un ārvalstīs atpazīstami dejotāji un horeogrāfi. Viena no tiem ir Olga Žitluhina, kura ir laikmetīgās dejas mākslas aizsācēja Latvijā, laikmetīgās dejas mākslas programmas izveidotāja Latvijas Kultūras akadēmijā un starptautiskā dejas festivāla ‘’Laiks dejot’’ mākslinieciskā direktore.

Savukārt jogas cienītājiem būs iespēja neikdienišķā ampluā redzēt Latvijas atpazīstamāko jogas pasniedzēju, dejotāju un horeogrāfu – Arni Siliņu.

Ramona Galkina kā pasniedzēja ir skolojusi teju pie 2000 topošo dejotāju un horeogrāfu un turpina pasniegt deju Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Kultūras koledžā u. c. Ramona Galkina ir pirmās Latvijas profesionālās laikmetīgās dejas paaudzes pārstāve.

Andris Kačanovskis ir strādājis Valsts deju ansamblī „Daile” un Olgas Žitluhinas dejas kompānijā (2003–2012, dejotājs,horeogrāfs).

Izrādes jaunākā dejotāja, lai gan profesionalitātes ziņā ne mazāk nozīmīga ir Anna Novikova – profesionāla dejotāja un horeogrāfe, dejo laikmetīgās dejas kompānijā ‘’ĀRĀ’’.

Izrādes mākslinieciskais sastāvs ir unikāls un neatkārtojams. Latvijas laikmetīgās dejas ievērojamākie pasniedzēji, laikmetīgās dejas tradīcijas Latvijā iedibinātāji un attīstītāji.

Šogad maģistrantūru absolvēs jaunie profesionāļi visās trijās Latvijas Kultūras akadēmijas radošajās specializācijās – Teātra režija, Laikmetīgās dejas māksla un Laikmetīgās dramaturģijas teksti.

Maģistratūras studijas laikmetīgās dejas mākslas programmā šogad sagaida pirmos tās absolventus. Programma pirmo reizi Latvijas Kultūras akadēmijā tika atklāta 2015. gadā un šogad to absolvēs seši profesionāli laikmetīgās dejas horeogrāfi un dejotāji – Anastasija Lonšakova, Linda Krūmiņa, Jānis Putniņš, Agnese Bordjukova, Anete Tambaka un Agate Bankava.

Maija mēnesī gaidāmi vēl divi diplomdarbi – J. Putniņa ‘’TIE’’ 16. maijā plkst. 21:00 LKA Teātra mājā Zirgu pasts un Anastasijas Lonšakovas dejas filma ‘’LED’’ 30. maijā plkst. 18:00 Kaņepes kultūras centrā.

Savukārt 7. jūnijā 19:00 plašākai publikai būs skatāma A. Tambakas dejas izrāde ‘’AIZdedze’’ VEF Kvartāla kamerzālē un L. Krūmiņas dejas izrāde ‘’Istabā’’ 9. jūnijā plkst. 17:00 un 19:00. Izrāde norisināsies dzīvoklī Blaumaņa ielā, kur skatītāji ir aicināti pulcēties skvērā Kr. Barona un Blaumaņa ielas krustojumā.

 

Laba laikmetīgās dejas izrāde ‘’Slikta’’

Horeogrāfija: Agate Bankava

Dejo: Ramona Galkina, Andris Kačanovskis, Anna Novikova, Arnis Siliņš un Olga Žitluhina

Dramaturģija: Anna Zvaigzne un Ivo Briedis

Mūzika: Mārtiņš Zariņš