“Sit atkal”

31/05/2013

Levi Gonsaless un Lusiana Ačugara (ASV / Urugvaja)

Pirmdien, 17. jūnijā, 19.00 / Zirgu pastā

                                                                            

Horeogrāfija un izpildījums: Lusiana Ačugara un Levi Gonsaless

Oriģinālmūzika: Maikls Floids

 

HIT AGAIN ir Ņujorkas horeogrāfu Lusianas Ačugaras un Levi Gonsalesa kopdarbs, kas tapis, pamatojoties uz 2002. gada decembrī mākslas centrā The Kitchen pirmoreiz izrādīto kopdarbu HIT.

Abi mākslinieki jau ilgu laiku ir ne tikai sadarbības partneri, bet arī draugi. HIT AGAIN ir abu mēģinājums atkal apvienoties pēc desmit gadus ilgas darbošanās neatkarīgi vienam no otra un, no jauna atklājot kopīgās lietas, kas savulaik savedušas viņus kopā, pētīt, kā laika gaitā ir attīstījušies un mainījušies tie paši jautājumi, kuri viņus nodarbināja HIT tapšanas laikā. Dejā Lusianu Ačugaru un Levi Gonsalesu interesē veids, kā viņu darbi atspoguļo un bieži vien tieši ietekmē dzīvi, attiecības un veidu, kā viņi eksistē pasaulē. Kā atskaites punktu izmantojot pašu fizisko atmiņu un 2002. gadā dokumentēto HIT, Lusiana Ačugara un Levi Gonsaless apcer savu māksliniecisko un personisko izaugsmi – ko kādreizējie jautājumi viņiem nozīmē tagad un kāpēc tas, kas šķita nozīmīgs toreiz, bija tik svarīgs. Izmantojot izrādes unikālo spēju noķert un destilēt pašreizējo brīdi visos tā slāņos un sarežģītībā, Lusiana Ačugara un Levi Gonsaless rada darbu, kas ļauj viņiem veidot dialogu vienam ar otru, ar savu pagātni, kā arī daudzajiem jautājumiem un vēlmēm šajā mākslas žanrā.

 

 Levi Gonsaless ir dejas mākslinieks, kas pamatā darbojas Ņujorkā. Sadarbību ar Lusianu Ačugaru sācis 1999. gadā. Levi Gonsalesa darbi bijuši skatāmi Ņujorkā, kā arī Dānijā un Rumānijā. Sadarbojies ar Donna Uchizono Company, John Jasperse Company, Juliette Mapp, Chamecki Lerner, Daria Faïn, Michael Laub’s Remote Control Productions. Levi Gonsaless bijis žurnāla Movement Research portāla Critical Correspondence redaktors, šobrīd viņš ir šīs organizācijas programmu konsultants. Pēdējos sešos gados Levi Gonsaless kā mākslinieciskais konsultants palīdzējis attīstīties rezidences programmai New York Live Art’s Fresh Tracks Residency Program. Viņš pasniedz dejas tehniku un kompozīciju Movement Research ietvaros Ņujorkā, aizvadītajā desmitgadē bijis pedagogs ASV un citur pasaulē.

 

Lusiana Ačugara ir Bruklinā dzīvojoša horeogrāfe no Urugvajas, kura pārcēlusies uz Ņujorku pēc universitātes CalArts absolvēšanas 1995. gadā. Viņa veido dejas, kuras SKATOTIES ir JĀJŪT un raisa domu apmaiņu. Kā māksliniece Lusiana Ačugara sevi apliecinājusi ciešā sadarbībā ar Ņujorkas un Montevideo laikmetīgās dejas sabiedrību. Kopš 1999. gada strādājusi kopā ar Levi Gonsalesu, no 2002. gada darbojusies patstāvīgi. Viņas darbi saistīti ar pēckoloniālisma pasauli, meklējot veidu, kā izskaust ļaunprātīgu varas izmantošanu. Lusianas Ačugaras darbi rādīti Urugvajā un daudzviet ASV – Kembridžā, Mineapolē, Portlendā, Losandželosā, Ņujorkā. Viņa divas reizes saņēmusi prestižo Bessie Award balvu, kā arī balvu Time Out’s 2010 Best Dance of theYear.

Šobrīd Lusiana Ačugara ir Creative Capital un Guggenheim Fellow stipendiāte. 2001.–2002. un 2002.–2003. gadā bijusi Movement Research rezidējošā māksliniece. Viņas jaunākā darba OTRO TEATRO pirmizrāde notiks 2014. gada februārī Mineapoles Walker Art Center.

Publicitātes foto