Šie dejotāji ir elektriski! Par deju skolas “Demo”  izrādi “Mēs”

25/02/2022

Anna Pierhuroviča*

 “If we can live through thiswhat comes next will be marvellous[i] (ja mēs šo pārdzīvosim… sekojošais būs brīnišķīgs, angļu val. – red.) – dziesmas vārdi lieliski atspoguļo Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas “Demo” burvīgo izrādi “Mēs”, kas notika 2022. gada 23. janvārī Tukuma Kultūras namā.

Izrāde remdēja manas ieilgušās slāpes pēc kvalitatīvas, emocionālas un dinamiskas deju izrādes, kā arī aizdzina manu virtuālās un attālinātās dejas pagurumu. Šie dejotāji ir elektriski!

“Demo” vadītājai un izrādes režisorei Lienei Bēniņai izdevies nokomplektēt patiesi brīnišķīgu skatuves komandu, lai sniegtu vienu no, manuprāt, kvalitatīvākajiem mūsdienu deju un dzīvās mūzikas apvienojumiem pēdējo piecu gadu laikā Latvijā.

Līdzīgi kā citiem notikumiem arī šai deju izrādei nācās piedzīvot atliktus un pārliktus datumus Ronas kundzes iejaukšanās dēļ, un savu ilgi gaidīto pirmizrādi tā piedzīvoja 2022. gada 8. janvārī.

Izrāde uz mani atstāja ļoti nozīmīgu pozitīvu iespaidu, galvenokārt, efektīvā minimālisma dēļ, jo esmu nogurusi no krāšņiem tērpiem, frizūrām un butaforijām, kas tipiski raksturo mūsdienu dejas un šova dejas, bet šajā gadījumā uzsvars tika likts uz emocionālo komponenti dažādo numuru izpildījumā. Ak, šie dejotāji, viņi (lielākā daļa) ir something else (kaut kas cits, angļu val. – red.)! Gandrīz izcila dejas tehnika UN dziļš emocionālais izpildījums? Jā, lūdzu!

Es vēlējos, kaut spētu viņu sniegumu vērot vēl un vēl, ko noteikti darīšu un iesaku visiem izmantot iespēju šos māksliniekus redzēt nākamajā izrādē marta otrajā pusē Rīgā (plašāka informācija ŠEIT).

Ar nelieliem izņēmumiem izrādes gaitā, kur teksts pārāk acīmredzami paskaidro notiekošo vai dejas numura stils šķiet nevietā (no sērijas – nebija citas vietas izrādē, kur ielikt), šī izrāde ir ļoti baudāms mākslas darbs ar jaw-dropping (tādi, kas liek atkārties žoklim, angļu val. – red.) solistiem, enerģiskiem breikinga numuriem, kā arī līdz asarām aizkustinošiem momentiem, kas būtu jāredz visiem dejas baudītājiem!

Dailonis Rudovics**

23. janvārī biju ielūgts uz Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas “Demo” koncertuzveduma izrādi “Mēs”. Sarežģītais koncertuzvedums ar pavadošo grupu, dejotājiem ar rekvizītiem, visu grupu dejotāju lielu iedvesmu, aktiermeistarību, meiteņu grupu perfektu kustību vienādu izpildījumu, puišu break dance akrobātisko kustību kāju sametieniem, saltokūleņiem, piruetēm uz galvas un pleciem, balansuuz vienas rokas, sarežģītiem kritieniemizraisīja skaļas sajūsmas ovācijas ne tikai sakāpinātajā fināla daļā. Stundu garais uzvedums mani pārsteidza ar visa ansambļa disciplinēto simtprocentīgo atdevi. Reti gadās, ka viss saplūst vienā kodolā un rada brīnumu. Nesavtīgais pedagogu darbs sarežģītajos pandēmijas apstākļos, dejotāju alkas pēc skatuves un skatītājiem koncertu darīja neaizmirstamu. Liels paldies visiem! Šo koncertu vajadzēja iemūžināt videofilmā.

*Anna Pierhuroviča ir Dance.lv žurnāla mūsdienu deju redaktore, autore un praktizējoša dejas pedagoģe un repetitore deju studijā “Benefice”.

**Dailonis Rudovics ir  bijušais VDzDA “Sakta”, Operas un baleta teātra, Valsts Filharmonijas baleta solists, VDA “Daile” dejotājs un  repetitors, TDA “Lelde” vadītājs, horeogrāfs, Latvijas profesionālā baleta asociācijas domes pārstāvis.

Attēls: publicitātes foto no deju skolas “Demo” Facebook lapas.


[i] Fred Again un The Blessed Madonna Dziesma “Marea (We’ve Lost Dancing)”, 2021.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.