Sezonas noslēgumā Ģertrūdes ielas teātrī gaidāma pirmizrāde Janas Jacukas darbam “Attālums starp mums”

24/05/2022

20. maijā ar izrādi “Baiļu rutīna” horeogrāfe Jana Jacuka pārstāvēja Latviju Baltijas Dejas platformā Tallinā, savukārt sezonas izskaņā, 30. un 31. maijā, gaidāma viņas darba “Attālums starp mums” pirmizrāde. Tas ir otrais horeogrāfes darbs Ģertrūdes ielas teātrī.

Izrādē “Attālums starp mums” Jana Jacuka pievēršas savstarpējo attiecību trauslumam, jūtu radītajai eiforijai un līdzatkarībai. Iepriekš Jana līdztekus kustībai daudz strādājusi ar tekstu, bet šoreiz galvenais medijs ir ķermenis. Izrādei cauri vijas sajūtu karuselis, diviem cilvēkiem tiecoties pēc tuvības un atkal attālinoties.

Jana Jacuka savus darbus veido, risinot tēmas un jautājumus, kas tiešā veidā skar viņu pašu. Jana ir autore darbiem “Viss būs labi” un “Baiļu rutīna” un līdzautore izstādei un digitālajai kolekcijai “Lietisko pierādījumu muzejs”, kas skar neērto tēmu par vardarbību ģimenē. Izrāde “Baiļu rutīna” tika nominēta “Dejas balvai 2020/2021” un pārstāvēja Latviju šā gada Baltijas Dejas platformā Tallinā. Paralēli Jana darbojas arī teātrī kā horeogrāfe Viestura Kairiša izrādēs (“Smiļģis” DT, “Mumu” MČRKT, “Baltiešu gredzens” LNT, u. c.), savukārt kā izpildītāja piedalījusies ĢIT un KatlZ producētajās izrādēs “Situāciju komēdija” (rež. V. Ļisovskis, Krievija) un “Lielgabalu gaļa” (rež. D. Volkostrelovs, Krievija).

Marģers Vanags ir daudzsološs jaunais dejotājs. Piedalījies lielizrādē “Abas malas” (hor. Liene Grava) un laikmetīgās dejas skaņdarbā “Labra Nams” (hor. apvienība IevaKrish), kā arī tādās izrādēs kā “alfaSAPIENSI” (rež. Elmārs Seņkovs, hor. Elīna Gediņa), “привет-atā” (hor. Līga Ūbele), “Mamma, esmu Abānijā” (hor. Olga Žitluhina).

Attēls: skats no izrādes, foto Sandijs Ruļuks.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.