Saulgriežos notiks klātienes laikmetīgās dejas performance “Tornado”

21/12/2021

Trešdien, 22. decembrī no plkst. 18.00 līdz 22.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” notiks horeogrāfu Olgas Žitluhinas un Valērija Oļehno laikmetīgās dejas performance “Tornado”.

Laikmetīgās dejas izrādes “Tornado” pirmizrāde notika 2020. gada decembrī “Radio Naba” ēterā bez skatītājiem. “Tornado” sākotnēji bija iecerēts kā dejas seriāls, kā eksperiments ar formu septiņās sērijās, kuru laikā dejotāji meklē mijiedarbību ar skatītājiem. Pašlaik izrāde pārtapusi par četru stundu performanci, kas balstās varbūtības teorijā, skaņas, gaismas, kustības, enerģijas mijiedarbībā ar ātrumu un telpu.

“Mēs tik strauji kaut kur skrējām, galvas nepaceļot, ka paklūpot zaudējām viens otru. Ir laiks, kad cilvēki ir spiesti domāt, nevis just. Es gribu just! Mēs gribam just,” pauž izrādes veidotāji.

Tornado ir sinonīms nekontrolējamai varai, kurai nevar pretoties, metafora nežēlīgai, bezkaislīgai, destruktīvai, neregulētai, postošai, neizbēgamai kustībai.
Tornado apbur ar savu jaudu, spēku un visvarenību, aizrauj, hipnotizē, dominē un absorbē. Viss tiek pakļauts vienojošai kustībai.

Performances iecere ir iniciēt māksliniecisku sinerģiju, vienā procesā ap laikmetīgo deju apvienojot dažādas mākslinieciskās prakses. Veidotāji atklāj: “Rekonstruējot tornado kā māksliniecisko procesu, mēs ceram dejā piedzīvot kinestētiskas nobīdes, maņu transformācijas, uztveres pārveidošanos. Šī procesa epicentrā mēs sagaidām saskari ar veseluma veidošanu no fragmentiem un elementiem, fokusējot mūsu uzmanību uz holistisku skatījumu uz mākslu.” Performances norises laiks saskan ar saulgriežiem, tāpēc izrādes mākslinieciskā komanda aicina arī gadalaiku ritējumu piedzīvot šajā mākslas notikumā.

Radošo komandu veido horeogrāfe Olga Žitluhina, horeogrāfs un kinorežisors Valērijs Oļehno, mūziķi Juris Kaukulis un Liene Dobičina, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, tērpu māksliniece Šeila, dejotāji  Elīna Gediņa, Vilnis Bīriņš, Aldis Liepiņš un daudzi citi.

Biļetes uz performanci nav jāiegādājas, ieeja par ziedojumiem, bet apmeklētāju reģistrācija ir obligāta, aizpildot VEIDLAPU. Skatītāji aicināti izvēlēties konkrētu performances apmeklējuma laiku – plkst. 18.00, 19.00, 20.00 vai 21.00.

Attēls: “Tornado”, foto Jūlija Žitluhina.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.