Saruna ar dejotāju Dmitriju Gaitjukeviču. Deja pandēmijas laikā

23/12/2020

Ko pandēmija nodara dejas izglītībai un horeogrāfiem, kāda ir horeogrāfijas spēja dzīvot un izdzīvot pandēmijas laikā, arī šoreiz pandēmija un deja ir divas galvenās tēmas, kas caurvij podkāsta “Horeofone” sarunu.

Dejas podkāsta “Horeofone” otrajā epizodē dzirdama saruna ar dejotāju, horeogrāfu, dejas pedagogu un Latvijas dejas informācijas centra valdes locekli Dmitriju Gaitjukeviču.

Saruna klausāma šeit.

Dmitrijs Gaitjukevičs absolvējis Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu un Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas programmu, šogad absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas programmas maģistrantūru un izveidojis dejas izrādi “Otrā pusē”. Piedalījies meistarklasēs Grieķijā, Ungārijā, Spānijā, ASV, Ukrainā, Krievijā, Apvienotajā Karalistē un citviet. Dmitrijs Gaitjukevičs ir laikmetīgās dejas metodiķis, kursa vadītājs un pasniedzējs Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas Horeogrāfijas skolā, profesionālās izglītības programmā Laikmetīgā deja. Kopš 2007. gada pasniedz laikmetīgo deju grupā RITMS. Dmitrijs strādājis Olgas Žitluhinas dejas kompānijā, Jekaterinburgas dejas kompānijā “Provinciālās dejas”, piedalījies iestudējumā “After engagement”, kurš saņēmis Krievijas Nacionālo teātra balvu “Zelta maska” (2008), sadarbojies ar Stellaris dejas teātri Norvēģijā. Viens no Starptautiskās Laikmetīgās dejas meistardarbnīcas Riga/ON organizatoriem. Latvijas dejas informācijas centra loceklis. Uzstājies Ņujorkā, Īrijā, Polijā, Ukrainā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā un citviet. Par iestudējumiem “Inside” (2012./2013. g.) un “Atgriešanās” (2015./2016. g., hor. Elīna Gaitjukeviča) saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”.

Podkāstu vada: Anete Enikova.