Rīgas Operas festivāla programmu pirmo reizi papildinās baleta jauniestudējumi

25/04/2022

Pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz Rīgas Operas festivālu. Festivāls notiks no 8. jūnija līdz 1. jūlijam, un tā programmā būs skatāmi divu aizvadīto sezonu jauniestudējumi, kā arī jau tradicionālais Galā koncerts. Šogad pirmo reizi Rīgas Operas festivāla programmu papildinās baleta jauniestudējumi.

Rīgas Operas festivāls vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan ārvalstu viesi. Dibināts 1998. gadā, festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem.

Rīgas Operas festivāla programmā šogad būs skatāmas Džuzepes Verdi operas “Simons Bokanegra” (16. un 19. jūnijā) un “Aīda” (9. jūnijā), Džoakīno Rosīni opera “Pelnrušķīte” (11. jūnijā), Jāņa Kalniņa opera “Hamlets” (18. un 22. jūnijā) un Volfganga Amadeja opera “Dons Žuans” (15. un 21. jūnijā). Līdzās Latvijas Nacionālās operas diriģentiem festivālā vairāku izrāžu muzikālā vadība būs uzticēta viesdiriģentiem. Pjērs Džordžo Morandi diriģēs operu “Aīda”, Alesandro De Marki vadībā noritēs operas “Dons Žuans” izrādes, savukārt Frančesko Andželiko diriģēs operas “Simons Bokanegra” izrādes.

Šogad pirmo reizi Rīgas Operas festivāla programmu papildinās baleta jauniestudējumi – Pētera Čaikovska balets “Gulbju ezers” (10. jūnijā), horeogrāfa Kšištofa Pastora balets ar Voiceha Kilara mūziku “Drakula” (8. jūnijā) un horeogrāfa Marko Gekes balets ar Friderika Šopēna un Kloda Debisī mūziku “Ņižinskis” (12. jūnijā).

Festivāls un sezona izskanēs ar Galā koncertu, kas šoreiz notiks gan Latvijas Nacionālajā operā 30. jūnijā, gan pirmo reizi arī Jelgavas koncertzālē “Mītava” 1. jūlijā. Koncerta muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozoliņš, tajā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti un viessolisti, kā arī Latvijas Nacionālās operas orķestris. 

Biļetes uz Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēm un koncertiem, kas notiks, sākot no 4. jūnija, būs iegādājamas tikai vietnē opera.lv un Latvijas Nacionālās operas kasēs.

Publicitātes attēls.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.