Rīgas Baleta skolas audzēkne Līva Sofija Šēfere guvusi panākumus konkursā Francijā

26/10/2021

Rīgas Baleta skolas audzēkne Līva Sofija Šēfere ieguvusi finālistes diplomu 34. Starptautiskajā Grasas Klasiskās dejas konkursā Francijā (34ème Concours International de Danse Classique de Grasse).

Konkurss ir viens no senākajiem baleta konkursiem pasaulē, un šogad tas norisinājās jau 34. reizi no 22. līdz 24. oktobrim klātienē Francijas pilsētā Grassā. Konkursā piedalījās dalībnieki no visas pasaules – Francijas, ASV, Beļģijas, Vācijas, Zviedrijas, Japānas, Meksikas un citām valstīm.

Konkursā Latviju pārstāvēja divas Rīgas Baleta skolas 9. klases audzēknes – Līva Sofija Šēfere un Paula Zukule, kas konkursā piedalījās ar divām klasiskās dejas variācijām un laikmetīgo deju. Līva Sofija Šefere konkursā izpildīja variāciju no R. Drigo baleta “Talismans” un variāciju no L. Minkusa baleta “Pahita”, savukārt laikmetīgajā dejā – Milanas Komarovas laikmetīgā baleta horeogrāfiju “Reminisce”.

Konkurssdod iespēju jauniem, talantīgiem dejotājiem demonstrēt tehnisko, māksliniecisko un muzikālo izpildījumu klasiskās dejas un laikmetīgās dejas kategorijās. Konkursa dalībniekus vērtēja kvalificēti un starptautiski pazīstami dejas eksperti.

Dalībai konkursā Līvu Sofiju Šēferi sagatavoja un atbalstu sniedza Rīgas Baleta skolas klasiskās dejas pedagoģe baleta māksliniece Zane Lieldidža-Kolbina un laikmetīgā baleta pedagoģe, horeogrāfe Milana Komarova.

Iepriekš ar šādu prestižu apbalvojumu Latvijā varēja lepoties Rīgas Baleta skolas audzēkne Laura Grieta Grīnberga (šobrīd Latvijas Nacionālās operas un baleta māksliniece), kas 2018. gadā konkursā ieguva zelta medaļu,un Alise Prudāne (šobrīd Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste), kas zelta medaļu Concours International de Danse Classique de Grasse izcīnīja 2009. gadā.

Attēls: Līva Sofija Šēfere, publicitātes foto.