Rīgā notiks Martina Kilvadi laikmetīgās dejas meistarklases profesionāļiem

21/01/2019

Trīs dienu garumā, no 1. februāra līdz 3. februārim deju studijā “Dzirnas” (Lāčplēša ielā 106/108) norisināsies dejas pasaulē novērtētā slovēņu izcelsmes horeogrāfa un dejotāja Martina Kilvadi (Martin Kilvady) meistarklases “Visu ietverošs (All inclusive)” horeogrāfiem un dejotājiem.

“Šī meistarklase ir brīdis, kurā jūs varēsiet iepazīties ar manu māksliniecisko meistarību. Lai to piedzīvotu, nav svarīgs jūsu sagatavotības līmenis, bet gan jūsu ziņkāre un interese. Es dejošu. Ja dejas jēdziens jums ir saprotams – arī jūs varēsiet dejot,” stāsta Martins Kilvadi.

Pēdējo divdesmit piecu gadu laikā Martins Kilvadi ir attīstījis īpašu un personīgu izteiksmes veidu, kurā apvienoti vairāki savstarpēji vienoti elementi. Šie vienkāršie vārdi – prasmīgums, personīgais piepildījums un radīšana – paskaidro šos elementus un atbild uz jautājumiem “kas, kā un kāpēc?”.

M. Kilvadi meistarklases raksturo šādas tēmas:

  1. Ķermeņa stāja kā sevišķi noderīga forma satura izpētei;
  2. Muskuļu saspringuma – atbrīvošanas mērogs kā praktisks līdzeklis fizisku sajūtu radīšanai;
  3. Dinamika jeb kustības ātrums kā svarīgākais faktors cilvēku savstarpējā sadarbībā;
  4. Darbs ar partneri kā sociālā dimensija jeb piederība – sarežģīts elements, kas nav sasniedzams vienatnē.

Lai pieteiktos meistarklasēm, raksti uz e-pastu uz horasoc@gmail.com, norādot, cik nodarbības vēlies apmeklēt (visas vai tikai 1., 2. vai 3. februārī).

Dalības maksa: 10.00 eur (par katru nodarbību) vai 5.00 eur biedrības „Horeogrāfu asociācija” biedriem un dejas studentiem.

***

Martins Kilvadi ir ieguvis maģistra grādu pedagoģijā un dejā un jau 25 gadus pasniedz un vada meistarklases. 1997. gada vasarā Martins pievienojās Annas Terēzes de Kērsmakeres deju kompānijai „Rosas” Briselē. Laikā, ko pavadīja kompānijā „Rosas”, Martins paplašināja savu dejas pieredzi ar Deivida Zambrano (David Zambrano) un Krisas Parkinsones (Chrysa Parkinson) dejas praksēm.

Kopš 2003. gada Martins ir Tomasa Hauerta (Thomas Hauert) kompānijas „Zoo” dalībnieks. M. Kivaldi ir līdzdibinātājs organizācijai „Les SlovaKs Dance Collective”, kas 2007. gadā radīja izrādi “Opening Night”, 2009. gadā “Journey Home”,  2010. gadā “Les SlovaKs – The Koncert” un 2012. gadā “Fragments”.

Pats Martins atzīst, ka skolotāji un horeogrāfi, kuri viņu iedvesmojuši kā dejotāju ir, Jan Durovcik, Miroslava Kovarova un Libor Vaculik.

Biedrība ”Horeogrāfu asociācija” ir nevalstiska radošā organizācija, kas apvieno vairāk nekā 50 laikmetīgās dejas horeogrāfus, dejotājus, dejas kritiķus, projektu vadītājus, producentus un īsteno nozīmīgus kultūras projektus laikmetīgās dejas jomā.

Projektu organizē  biedrība „Horeogrāfu asociācija” ar  Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

https://www.facebook.com/events/785037465163371/