Regīnai Kaupužai piešķirta Helēnas Tangijevas-Birznieces balva

25/03/2021

Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) šogad Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu piešķīrusi Regīnai Kaupužai par nopelniem kultūras darbā, ieguldījumu Latvijas baleta mākslā un jauno baleta mākslinieku audzināšanā.

Baletdejotājas, klasiskās dejas pedagoģes, baletmeistares Regīnas Kaupužas  darba pieredze krājusies turpat 50 gadu garumā, no tiem vairāk nekā 30 pedagoģiskā darba gadi pavadīti PIKC Rīgas Baleta skolas (RBS) mentora darbā ar jauniem skolas pedagogiem, metodisko mācību līdzekļu izveidē pedagogiem un audzēkņiem, audzēkņu skatuves prakses darba organizēšanā un skolas koncertdarbības vadīšanā, kā arī radošu projektu īstenošanā, kopā ar RBS audzēkņiem veidojot baletus un horeogrāfijas, organizējot un producējot starptautiskus kopprojektus, meistarklases, konkursus un viesizrādes.

Pateicoties Regīnai Kaupužai,  2007. gadā tika uzņemta dokumentālā filma “Tangijeva, Bravo!” un izdots fotoalbums “Helēna Tangijeva-Birzniece”. 2018. gadā Helēnas Tangijevas-Birznieces horeogrāfijas tika iekļautas Latvijas simtgadei veltītajā Starptautiskajā baleta koncertā “Lieliskais baleta gadsimts”  godinot Tangijevu-Birznieci un citus izcilākos Latvijas baleta vecmeistarus un viņu ieguldījumu Latvijas kultūras attīstībā.

Regīna Kaupuža aktīvi darbojas Latvijas Republikas Kultūras ministrijas (LR KM) Dejas padomē un LR KM Kultūrizglītības padomē, Latvijas Profesionālā baleta asociācijā un LTDS, dibinājusi Latvijas Baleta un Dejas ģildi, Starptautisko Baltijas Baleta konkursu,  kopš 2002. gada viņa ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedras docente un Latvijas Nacionālās operas un baleta repetitore. Regīnas Kaupužas audzēkņi ir atpazīstami ar savu personību un spilgto individualitāti, radošumu un vienlaikus ar precīzi pārdomātu, izjustu tehnisko un māksliniecisko sniegumu.

Pretendentus balvai piesaka Latvijas Profesionālā baleta asociācija, rekomendē PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola, lemj LTDS valde.