“Radio Naba” izdod audiovizuālu dzejas un dejas izlasi “Nāc d(z)ejot!”

14/12/2021

“Radio Naba” publicējis pirmos trīs audiovizuālos darbus no jaunākās dzejas diska izlases  “Nāc d(z)ejot!”, kurā mijiedarbojas dzeja, deja, skaņu un video mākslas. Kopumā 13 video izlasē, kas reflektē par laiku, telpu un cilvēku, veidošanā iesaistījušies 13 dzejnieki, trīs laikmetīgās dejas horeogrāfes, mūziķi, kas rezidējuši vairāk nekā trīs valstīs, video mākslinieki un dizaina veidotāji.

“Nāc d(z)ejot!” ir ilgi lolots jau tradīcijām bagātās dzejas izlases “Dzejas disks” 7. izdevums, šoreiz pieejams interneta vidē video un audio formātos. Dzejas disks pievēršas dzejnieku tekstiem un māksliniekiem, kuri iemieso gan formas laušanu un izaicināšanu, gan mudinājumu uz kustību un iesaisti kā ķermenī, tā prātā. Izlasē atrodama dzeja dažādās valodās – latviski, krieviski un latgaliski. 

Dzejas diska satura veidošanā iesaistīti dzejnieki Ilmārs Šlāpins, Raimonds Ķirķis, Ligija Purinaša, Kirils Ēcis, Jānis Tomašs, Lote Vilma Vītiņa, Elīna Vendija Rībena, Katrīna Rudzīte, Evelīna Andžāne, Jeļena Glazova, Jānis Hvoinskis, Aivars Madris un Krista Anna Belševica, dejotājas Alise Bokaldere, Alise Putniņa un Marija Saveiko, mūzikas autori Maksims Šenteļevs un skaņu mākslas apvienība “bernurits”, audiovizuālie risinājumu realizētāji, režisori/operatori Lauris Ābele, Mārcis Ābele, Kaspars Cirsis un dizaina izstrādātāja Klāra Grundšteine. Izlases koncepcijas autori ir “Radio Naba” – Anete Enikova, Signe Viška, Madars Štramdiers, Kaspars Zalāns. 

Pirmie trīs no 13 video darbiem 

Ilmārs Šlāpins “Dzejnieks ir kādēļ”

Raimonds Ķirķis “Kā pamosties mazāk nekā desmit minūtēs”

Ligija Purinaša “mums mīlesteibys ir vaira kai naudys”

Albums audio formātā pieejams ŠEIT.  

Dzejas disku var atrast ŠEIT.

Video ir papildināti gan ar titriem, gan audio komentāriem, kas būs noderīgi cilvēkiem ar redzes vai dzirdes uztveres grūtībām. 

Attēls: publicitātes foto.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.