Purpura pārdevēja

24/03/2021

“Es sapņoju, ka mēs visi kā tauta varētu reiz aizdoties uz baznīcu un nožēlot savas nepareizās rīcības, kļūdas un nodevības, un saņemt Piedošanu no Augšienes, lai tālāk dotos atjaunoti – pilni Dzīvības…” /Lidija Lasmane/

Koncertizrāde veidota kā apliecinājums cilvēka gara un gribas spēkam. Ticībai un godīgumam. Mūsu brīvība ir dārgi atpirkta, un ikviens esam atbildīgi par savu, savas tautas un valsts morālsliekšņu uzturēšanu. 

“Atjaunošanās, Augšāmcelšanās vēl joprojām ir iespējama. No tās kaut kas jau atspīd, bet tā vēl nav sasniegta – ne personiskā, ne tautas, ne valsts dzīvē. Šī brīža vērtību apliecinājumi kā sēkla mūsu nākotnei.” /Lidija Lasmane/

Iestudējumam būs trīs daļas – pirmā vēstīs par Lidiju Lasmani, disidenti. Sižetā mīsies Ingas Ābeles pieraksti un Bībeles sižets. Sekos stāsts par gulagu un cietumiem, skanēs cietuma biedrenes Irinas Ratušinskas dzeja, ko runās aktrise Guna Zariņa. Noslēdzošā daļa – Dieva paļāvība, lūgšana, piedošana.

Diriģents Sigvards Kļava: “Es iedomājos to mazo, aizrestoto lodziņu, kas tev ir viss – svaiga gaisa malks, saules gaismas avots, vienīgais punkts, caur kuru tev lūgties…”

Izrādes skaņu rakstu veidos Maijas Einfeldes, Imanta Zemzara, Pētera Vaska un Artūra Grīnupa mūzika.

Koncertuzvedums “Purpura pārdevēja” ir veltīts Lidijai Lasmanei un radīts Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Horeogrāfe Lilija Lipora

Guna Zariņa, balss
Reinis Zariņš, klavieres
Latvijas Radio koris
Diriģents Sigvards Kļava 
Režisors un video mākslinieks Roberts Rubīns
Gleznotāja Kristīna Rubīna
Teksta autore Inga Ābele