Projekta “Transition Days Luxemburg” ietvaros skatāma Kristīnes Brīniņas video instalācija “a quiet place”

15/12/2020

Luksemburgā skatāma horeogrāfes Kristīnes Brīniņas video instalācija “a quiet place” (klusa vieta), kas izveidota attālinātā sadarbībā ar Luksemburgas mākslinieci Noru Vāgneri (Nora Wagner). Šis darbs ir radīts projekta “Transition Days Luxemburg” izstāžu cikla Are We There Yet? ietvaros.  Ciklā skatītāji tiek iepazīstināti ar deviņu pasaules mākslinieku veidotiem darbiem par vienojošu tēmu “Kā visiem sadzīvot uz vienas planētas?”. Luksemburgas Ekoloģijas mācību centra (Center for Ecological Learning Luxembourg) pārstāve Nora Vāgnere uzrunājusi autorus dalīties ar personīgo redzējumu par dabas un cilvēku savstarpējām attiecībām.

Video darbs “a quiet place” parāda cilvēkus visneaizsargātākajā un universālākajā stāvoklī – miegā. Tas ir stāvoklis, kurā pierimst aktivitāte, sevis pierādīšana, apstājas ražošana un patērēšana. Tas ir laiks, kurā  cilvēkam un dabai ir dota iespēja atgūties un atjaunot zaudētos resursus. Mēs visi esam noguruši. “Es jūtos nogurusi sabiedrībā, kas nespēku un ciešanas slēpj aiz pozitīvisma kulta. Es vēlētos, ka cilvēce uz nenoteiktu laiku apstātos un aizmigtu kā ērkšķrozītes miegā, radot iespēju atjaunoties ķermenim un dabai,” saka autore Kristīne Brīniņa. 

Darbs “a quiet place” apskatāms decembrī Neiminsteres Abatijā (Abbaye de Neumünster) Luksemburgā darba dienās no plkst. 8.00 līdz 19.00 un nedēļas nogalē no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Tagad darbu iespējams noskatīties arī YouTube:

Kristīne Brīniņa ir neatkarīga dejotāja un horeogrāfe. Viņas darbi balstīti ikdienas dzīves situācijās, kas piesardzīgā un trauslā veidā ar šķietami vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnestas mākslas formās. To izpildītāji var būt skatuves profesionāļi, kā arī cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu. Kristīne šo procesu sauc par “dokumentālās dejas metodi”, metodi, kurā kustība kļūst par galveno, lai dokumentētu pašu dzīvi viscilvēcīgākajā veidā: smieklīgi, absurdi, vardarbīgi un vienmēr ar dziļu empātiju.  

Māksliniece izsaka pateicību vācu horeogrāfam Tobiasam M. Dreageram (Tobias M. Draeger) un latviešu horeogrāfei Agnesei Bordjukovai par koncepcijas atbalstu. 

Dalībnieki: Jakobs Johaness Feinmans, Tālis Janaitis, Ričards Liepiņš, Kintija Stūre, Ilona Folkinsa, Hugo Puriņš, Kārlis Elvis Artejevs, Madara Krživeca, Inga Brīniņa, Pēteris Brīniņš, Kristīne Brīniņa, Marta Brīniņa, GarJānis, Madara Viļčuka, Laima Kuciņa, Renāte Plesāne, Agnija Freimane, Rolans Grīnblats, Jānis Siliņš, Elizapete Punka, Kaspars Čekotins, Elza Zīverte, Inga Dzintare, Pēteris Riekstiņš, Artūrs Irbe, Valts Skuja. 

Pateicība arī mākslas pētījumu laboratorijai “MPLab” un Liepājas universitātei par tehnisko atbalstu.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.