Pirmizrādi piedzīvos dejas izrāde “Sirds”

15/07/2021

31. jūlijā kultūrvietā “Spīdola” (VEF kvartālā, Ieriķu ielā 5A, Rīgā) ar divām izrādēm plkst. 19.00 un 22.00 pirmizrādi piedzīvos Lindas Lejiņas-Grebinas izrāde “Sirds”.

Sirds ir spēcīgākais muskulis ķermenī, un tai ir spēcīgākais elektromagnētiskais lauks cilvēka ķermenī. Fiziski izmērā maza – vienas dūres lielumā–, bet tik spēcīga! 
Sirdij ir savs elektromotoriņš, tā strādā neatkarīgi no ķermeņa un darbojas tikmēr, kamēr tai tiek piegādāts skābeklis. Jaunākie pētījumi pierāda, ka sirds spēj arī domāt, tai ir 40 000 neironu, kas dod impulsus smadzenēm, un kopš šī brīža teiciens “domāt ar sirdi, nevis prātu” iegūst pavisam citu realitātes sajūtu, jo tā vairs nav filozofija, tas ir fakts, ko mēs jau sen esam sajutuši, tikai ne līdz galam noticējuši…


Izrāde tapusi mūsdienīgā dejas stilā. Tas ir spēcīgs, enerģisks un aizkustinošs stāsts, kuru papildinās gaismas, mūzika un dejotāju pulss. Dejotājiem tiks uzstādīti pulsometri, kuru iegūtos datus izrādes laikā projicēs uz skatuves. Šajā izrādē dejotāji neko nevarēs noslēpt – kā viņi jūtas un kā viņu sirdis strādā vai atpūšas, vai viņi ir stresā vai mierā. Viss būs skaidri sajūtams un saredzams turpat – vienā laikā, telpā un vietā. 
Šis ir stāsts par sirds ceļu = dvēseles ceļu.

“Es esmu Tava sirds tur iekšā un es Tevi ļoti mīlu.”
/Sirds/

Idejas autore, režisore: Linda Lejiņa-Grebina

Horeogrāfi: Linda Lejiņa-Grebina un dejotāji

Gaismotājs: Raivis Kronis (Full Stage)

Projekcijas: Edgars Sviklis

Dejotāji: Amanda Zūle, Baiba Grobiņa, Dagnija Balode, Elīza Rudzīte, Ieva Žube, Katrīna Čuhleba, Linda Vanaga, Nauris Miķelis-Goba

Biļetes pieejamas aula.lv.  

Attēls: publicitātes foto