Otro reizi norisināsies Baltijas Dejas platforma. Rezervē datumus!

17/09/2021

Baltijas reģiona dejas mākslas organizācijas atklāj Baltijas Dejas platformas norises datumus – tā notiks  no 2022. gada 19. līdz 22. maijam.  Baltijas Dejas platforma norisināsies otro reizi, iepazīstinot ar šī brīža Lietuvas, Igaunijas un  Latvijas dejas mākslu. Tās ietvaros dejas profesionāļiem būs iespēja satikt deju mākslas ekspertus un pārstāvjus no visas pasaules. Pirmo reizi Baltijas Dejas platforma norisinājās 2019. gadā Viļņā, Lietuvā, un šogad šis gods tiek dots Tallinai Igaunijā.

Baltijas Dejas platformu organizē Lietuvas Dejas informācijas centrs, Igaunijas Teātra un laikmetīgās dejas platforma Sõltumatu Tantsu Lava un Latvijas Dejas informācijas centrs. Organizatori jau iepriekš ir norādījuši, ka viens no galvenajiem šādas ciešas sadarbības iemesliem ir mazo valstu ierobežotā pamanāmība uz starptautiskās skatuves. Mērķis ir piesaistīt vairāk uzmanības no starptautisko dejas institūciju un organizāciju puses, kļūt konkurētspējīgākiem  starptautiskajā dejas tirgū un prezentēt Baltijas reģiona dejas spektru.

Pieteikšanās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas māksliniekiem tiks izsludināta 2021. gada 1. oktobrī. Organizatori iesaka sekot jaunumiem mājaslapā, kas drīzumā uzsāks pilnvērtīgu darbību. Māksliniekiem būs iespēja pieteikties trīs kategorijās: performance, pičošana un meistarklase. Pieteikumus, kurus  jāiesniedz līdz 2021. gada 22. novembrim, izvērtēs nacionālā un starptautiskā līmeņa eksperti.

Līdzīgi kā pirmajā Baltijas Dejas platformā visi partneri sola darīt labāko, lai piesaistītu dejas ekspertus un pārstāvjus no dažādām valstīm un dažādiem dejas sektoriem, organizācijām, tīklošanas pasākumiem un festivāliem.

Vēlme atkārtot pirmās Baltijas Dejas platformas panākumus

Pirmā Baltijas Dejas platforma norisinājās Lietuvā, Viļņā, 2019. gada jūnijā, pulcējot 60 skatuves mākslas ekspertus no 25 valstīm. Neskatoties uz to, ka starp pirmo un otro Baltijas dejas platformu lielākā daļa laika aizvadīta Covid “lokdaunos”, partneri no trijām Baltijas valstīm ir turpinājuši sadarbību.

 “Milzīgā interese par pirmo Baltijas Dejas platformu deva apstiprinājumu mūsu idejai, ka, citam ar citu sadarbojoties, mēs vairāk nostabilizēsimies nacionālo un reģionālo dejas platformu vidū. Šī platforma ir svarīga, ne tikai lai nostabilizētos un gūtu atpazīstamību starptautiskajā vidē, bet arī lai vairotu sadarbību Baltijas dejas kopienas ietvaros. Pandēmijas laiks pastiprināja vajadzību pēc šādas platformas, kā arī padziļināja diskusijas platformas organizatoru vidū,“ stāsta Gintare Masteikaite (Gintarė Masteikaitė), Lietuvas Dejas informācijas centra direktore.

Kāpēc ir vērts pieteikties Baltijas Dejas platformai?

Sadarbības veidošana. Baltijas Dejas platforma sniedz vienreizēju iespēju tiešā veidā prezentēt savu radošo darbu ārvalstu ekspertiem, pārstāvjiem no visas pasaules, iegūt jaunus kontaktus un piedāvāt savu darbu starptautiskajam tirgum. Platformas ietvaros tiek organizētas deju skates, pičošanas sesijas, kā arī citu performanču un  tīklošanas pasākumu prezentācijas.

Darba izrādīšana starptautiskā vidē. 2022. gadā Baltijas dejas platforma pirmo reizi prezentēs Baltijas reģiona deju vienā no ievērojamākajām dejas biennālēm – starptautiskajā tanzmesse nrw (Vācijā). Tiek plānota dalība arī citos skatuves mākslas gadatirgos. Izvēlētie mākslinieki aktīvi tiks prezentēti šajos gadatirgos, tāpat dažiem māksliniekiem būs iespēja šos gadatirgus apmeklēt.

Popularizēšana. Izvēlētie dalībnieki un to radošie darbi tiks popularizēti arī Baltijas Dejas platformas un partneru sociālo mediju kanālos.

Baltijas dejas platformu organizē: Lietuvas Dejas informācijas centrs, Igaunijas Teātra un laikmetīgās dejas platforma Sõltumatu Tantsu Lava un Latvijas Dejas informācijas centrs.

Partneri un atbalstītāji: Baltijas Kultūras fonds, Lietuvas Kultūras padome, Lietuvas Republikas Kultūras ministrija, Igaunijas Republikas Kultūras ministrija, Igaunijas kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds.

Publicitātes attēls.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.