Notiks Agneses Hermanes promocijas darba “Līderības izpausmes Dziesmu un deju svētku māksliniecisko kolektīvu vadībā” aizstāvēšana

11/01/2022

21. janvārī plkst. 12.00 Latvijas Kultūras akadēmijā notiks Agneses Hermanes promocijas darba “Līderības izpausmes Dziesmu un deju svētku māksliniecisko kolektīvu vadībā” aizstāvēšana. Promocijas padomes sēdei būs iespējams sekot tiešsaistē.

Promocijas darba zinātniskā vadītāja ir Anda Laķe, recenzenti – Baiba Tjarve, Velga Vēvere un Valdis Muktupāvels.

Agnese Hermane promocijas darbā pētījusi līderības fenomenu attiecībā uz tiem māksliniecisko kolektīvu vadītājiem, kas iesaistīti Dziesmu un deju svētku procesā. Pētījuma autore piedāvā līderi šajā procesā definēt kā indivīdu, kurš nodrošina dalībnieku izaugsmi, rūpējas par virzību uz māksliniecisko izcilību, kā arī par dalībnieku ieinteresētību un aktīvu iesaisti. Hermane uzmanību pievērsusi arī aktuālajai diskusijai par amatierisma un profesionālisma robežām, akcentējot to, cik būtiska ir šo abu diskursu sinerģijai, vienlaikus mēģinot sabalansēt amatieru iespējas un profesionāļu kvalitātes standartus. Pētījuma empīriskajā daļā secināts, ka svētku procesa dalībnieki savu kolektīvu vadītājus uzskata par līderiem un ar viņu vadības stilu ir apmierināti, jo vadītāji spēj sekmēt kolektīvu māksliniecisko izaugsmi, lielākoties ir savas jomas profesionāļi, ir apveltīti ar pedagoga dotībām, veido draudzīgas attiecības ar kolektīvu un uztur labu atmosfēru. Cita starpā, pētījuma respondentu (aptaujājot gan koru un deju kolektīvu dalībniekus, gan vadītājus) vidū līdzās pozitīvajām līderisma izpausmēm, Dziesmu un deju svētku procesā kā nepieciešams un atbalstāms tiek vērtēts arī autoritārisms. 

Pētījumā iegūtie dati apliecina, ka kolektīvu vadītāji lielākoties ir atzīti un novērtēts resurss vietējā kultūrvidē, nereti viņi ir izteikti līderi ar spēcīgu ietekmi uz kultūras procesiem, kalpojot sabiedrībai kopēja labuma vārdā.

Ar promocijas darbu iespējams iepazīties ŠEIT.

Foto:  Beatriz Pérez MoyaUnsplash

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.