No ķermeņa dzīlēm uz virsmu. Nometnes dienasgrāmatas 2. daļa

01/10/2014

Maija Uzula-Petrovska

Projekts „Jauna deja jaunā vietā” turpina savu ritējumu. Otrās dienas aktivitātes – meistarklases Cēsu un pilsētas apkaimes dejas pedagogiem, kā arī meistarklases un lekcijas „Fokusa grupai” – vieno „Vizuālās dienas” tēma. „Fokusa grupa” rīta vingrošanā iekustināja fascijas, par kurām teorētiski uzzināja jau vakar Annemarijas Auteres lekcijā. Savukārt Makss Rīnanens rīta filozofijas sesijā mudināja paskatīties uz dažādām pasaules parādībām ar amatiera acīm. Mums ikvienam taču ir dažādas lietas, procesi un parādības, kuras izbaudām, neraugoties uz to (vai tieši tādēļ), ka zinām par tām visai maz. Mūsu grupā šādi prieka avoti izrādījās, piemēram, klasiskā mūzika, sarežģīta literatūra, dabas katastrofas un daba kopumā, botāniskie dārzi un augu nosaukumi latīniski, dažādu mašīnu motoru trokšņi, sports un vēl, un vēl… Laikā, kad skatītāji kļuvuši pārlieku „semiotiski” un vēlas allaž izskaidrot redzētā jēgu, arī skatoties deju, der tiekties uz zināmu amatiera skatījuma pirmreizīgumu.

Ķermenī ar nelielu smeldzi vēl jūtams iepriekšējās dienas –  Fizioloģiskās – dienas nospiedums pēc horeogrāfa Valērija Oļehno vadītās gana aktīvās nodarbības. Ja ir vēlme pamēģināt, ikvienam iespēja 1. oktobrī plkst. 17:30 Vidzemes koncertzāles „Cēsis” Lielajā zālē apmeklēt Valērija Oļehno vadīto atklāto laikmetīgās dejas tehnikas nodarbību “Katrs ķermenis ir unikāls, katra deja ir skaista”.

Īsu kopsavilkumu par nometnes pirmās jeb Fizioloģiskās dienas iespaidiem centāmies noskaidrot ar nometnes dalībnieku anketēšanas palīdzību. Ieskats dažās atbildēs uz dažiem jautājumiem:

Kurā vietā ķermenī es visizteiktāk jūtu savu identitāti?

Gurnos un smadzenēs.

Kājās! Krustos

Sirdī.

Krūšu kurvī un kājās.

Mugurkaulā.

Smadzenēs.

Acīs.

Kakla, krūšu, vēdera rajonā (atkarībā no situācijas viņa klejo).

Galvā. Diemžēl.

Mugurkauls, visizteiktāk kakla skriemeļu daļā. Bet tā ir šī brīža sajūta. Klaiņojoša identitāte.

Sirdī un apskāvienā.

Kādas ir attiecības starp mana ķermeņa virsmu un dzīlēm?

Labas.

Nepieciešams vairāk ieklausīties un atbrīvoties.

Tās attīstās.

Gaiss un asinis.

Dzīles darbojas kā pelēkais kardināls.

Normālas.

Visintīmākās.

Švakas. Nāksies piestrādāt un mazliet uzlabot.

Noslēpumainas. Harmonijas meklējumos. Sajūtu līmenī kļūst arvien labākas.

Vajadzētu pāriet uz tu.

Iepazīšanās attiecības.

Pamazām iepazīstamies un iemīlamies viens otrā. Ļoti pacilājoša sajūta „tikties”!!!

„Vizuālās dienas” fokuss bija uz horeogrāfes un video mākslinieces Lilijas Skoves lekciju un meistarklasēm. Lilijai, kurai ir gan horeogrāfes un dejotājas, gan vizuālās mākslinieces pieredze, izdevies atrast interesantus šo profesiju saskares punktus. Gan horeogrāfs, gan operators vai filmas režisors pamatos nodarbojas ar lietu strukturēšanu laikā un telpā, līdz ar to piedāvā noteiktu skatījumu uz pasauli. Turklāt operatoru var skatīt arī kā dejotāju, kura kustība ar kameru rokā (vai arī kameru, kas piestiprināta kādai citai ķermeņa daļai), nosaka filmas skatījumu un ritmu.

Bet pietiek rakstīt. Vizuāls ieskats „Vizuālajā dienā”:

[oqeygallery id=29]

Kāda būs nometnes trešā – Emocionālā – diena?

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.