Nezināmais LKA rektora lietā

01/04/2014

Būsiet jau pamanījuši šodien medijos izplatīto ziņu, ka uz nākamajiem pieciem gadiem pat Latvijas Kultūras akadēmijas rektori kļuvusi Rūta Muktupāvela. DANCE.LV žurnāls pievienojas laba vēlējumiem un ir pārliecināts, ka Kultūras akadēmiju gaida labs laiks. Taču ne visi zina to, ko zinām mēs. Un tas, ko mēs zinām, mums liek būt vēl optimistiskākiem.

Rektoru ievēl senāts. Un senātā ir senatori, kas, atdodot balsi, protams, modelē savu dzīvi nākamajos piecos gados. Līdz ar to tiek slēgtas dažādas savienības, vienošanās un tamlīdzīgas lietas. Tad nu lūk – jaunās rektores liktenī lielu lomu jau ir nospēlējusi un vēl spēles laikmetīgā deja.

Viena no LKA senatorēm ir Olga Žitluhina. Jau gadu gadiem viņa vēlas un tiecas tuvināt teorētiķus un praktiķus. Jo horeogrāfi, redz, reizēm vēl gribot domāt, bet teorētiķi dejot negrib nemaz. Tāpēc rektora vēlēšanu naktī tika noslēgts līgums, kurā jaunā rektore apņemas veikt trīs darbības dialoga veicināšanai un padziļināšanai starp teoriju un praksi, starp galvu un ķermeni:

1. Nākamajā semestrī taps laikmetīgās dejas solo izrāde ar nosaukumu „Antropologa murgs, horeogrāfa sapnis” jeb „Kauli, kultūras un atbrīvošanās tehnika”. Izrādi veidos Olga Žitluhina, dejos – Rūta Muktupāvela.
2. Nākamajos piecos gados ikvienam LKA teorētisko studiju programmu studentam būs jāizstrādā vismaz viens kursa darbs par laikmetīgajai dejai pietuvinātu tēmu (Aisedora Dunkane nav jaunākā laikmetīgās dejas pārstāve) un priekšaizstāvēšanā sava ideja jāprezentē kustībā.
3. Nākamajos piecos gados ikvienam LKA praktisko mākslu (horeogrāfija, aktiermāksla, režija) studentam būs jārada vismaz viens kompozīcijas darbs, kura tapšanai izmantota vismaz viena teorētiska grāmata (uzrakstīta pēdējos 10 gados), turklāt izmantota nevis dekonstrukcijas garā kā rekvizīts un fizisks skatuviskais objekts, bet gan kā grāmata tās primārajā funkcijā.

Šīs vienošanās rezultātā senāta balsis nosvērās par labu dejotājai Rūtai Muktupāvelai, un DANCEPUNKC viņu vēlreiz sirsnīgi sveic un vēl veiksmīgu skatuves mūžu!

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.