Muzikāla dejas fantāzija “Mana daba”

24/01/2018

27. janvārī plkst. 18.00 deju studijas “Dzirnas” telpās Lāčplēša iela 106/1, Rīgā, notiks muzikālās dejas fantāzijas “Mana daba” pirmizrāde. Horeogrāfiju veidojuši Kārlis Božs un Agris Daņiļevičs, oriģinālmūziku — Justs un “Tax Free”, režiju un scenogrāfiju — Agris Daņiļevičs. Nākamās izrādes gaidāmas 2., 4., 9., 11., 16., 18., 23., 25. februārī.

Gaismu režija — Normunds Bļasāns un “Kompānija NA”, kostīmi — Līga Vītoliņa, repetitors — Vladimirs Ponomarjovs, vokālais pedagogs — Igeta Gaiķe, solisti — Everita Paškauska, Keita Pimanova, Marta Paula Rāzna, Elēna Viļuma, Rūdolfs Daņiļevičs, Artūrs Nīgalis, Marģers Vanags, galvenajā lomā — deju skola “Dzirnas”.

Deju skolas “Dzirnas” mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Agris Daņiļevičs par izrādi: “Jau vairāk nekā četrus gadus degu nepacietībā veidot šo programmu. Ja vienā ielas pusē ir pilsēta, bet otrā – kalni, mežs un ūdens, man nebūtu jādomā, kurp doties. Protams, dabā. Esmu no tiem. Daba ir brīnums. Dabā viss ir ideāli sakārtots. Daba ir harmonijas un līdzsvara smaile. Pie šī darbiņa pieķēros, jo vairs nebija spēka to nedarīt. Mani iedvesmoja redzētais daudzās pasaules valstīs, īpaši Norvēģija. Tā arī sākumā saucām mūsu projektu, līdz uzradās īstais nosaukums — “Mana daba”. Izrādē arī stāstām to, kā mēs dabu redzam un sajūtam, kā daba ietekmē un maina mūsu pašu dabu. Vārdu spēle nav nejauša. Šī sakritība ir ārkārtīgi skaista. Daba veido dabu. 

Ar šo mēs gribam pateikt — cik svarīgi ir mācīties dabu. Novērtēt tās daudzveidību, krāšņumu, varenību un trauslumu. Atklāt dabā esošo, bet nepamanīto. Cik svarīga ir cilvēka un dabas gudra līdzāspastāvēšana, mīlot, saudzējot, sargājot to. Ielaidīsim dabu savā dabā!

Ļoti priecē radīšanas process, mani galvenie palīgi ir “Dzirnu” dejotāji, kuri ārpus deju skolas parastajiem pienākumiem velta papildu laiku nopietnam darbam pie šī projekta. Šoreiz katram bija iespēja kļūt par horeogrāfijas līdzautoru. Fantazēt, ieteikt un īstenot savu domas lidojumu. Prieks arī par Kārli, kurš jau no sešu gadu vecuma ir kopā ar mani. Kļuvis par horeogrāfu un nu radām kopā ko nebijušu.

Izrāde “Mana daba” ir īpaša ar to, ka mūzika ir sacerēta jau iepriekš izveidotai horeogrāfiskai ainai. “Tax Free” puiši ar to burvīgi tika galā — ļoti precīzi uztvēra katra skaņdarba uzdevumu un priekšnesuma kopējo gaisotni.”

Biļetes: http://ej.uz/manadaba_bp un “Biļešu paradīzes” kasēs. Atlaides ģimenēm un grupām. Bērniem līdz 4 gadiem bez maksas, neaizņemot atsevišķu sēdvietu.
Ierašanās vieglā, ērtā apģērbā.