Mūsdienu dejas izrāde “Gorodki. Veltījums Sibīrijas bērniem”

09/05/2018

9. maijā plkst. 18.00 un 20.00 Jelgavas Kultūras namā notiks deju studijas “Benefice” izrāde “Gorodki. Veltījums Sibīrijas bērniem”.

Veidotāji stāsta par izrādi: “Mēdz sacīt, ka mēs saviem bērniem varam iedot vien saknes un spārnus, bet ja saknes nocērt un spārnus aizlauž?

Mūsu mazajai Latvijas valstij ir simtā dzimšanas diena un šajos aizvadītajos gados ir bijušas arī vairākas pavisam melnas lappuses. Mēs nedrīkstam tās aizmirst, lai spētu vienmēr būt brīvi. Lai spētu būt vienoti un spēcīgi.

Tas ir stāsts par izsūtījumu un Sibīriju. Par tiem daudzajiem tūkstošiem, kam to vajadzēja piedzīvot, un par tiem, kuri nekad neatgriezās. Par brūci, kas joprojām nav sadzijusi. Par izsūtīto bērnu un jauniešu piedzīvoto tālumā. Par bēdām, sāpēm, badu, draudzību, ilgām, dziesmām, dejām… atgriešanos.

Deju studija “Benefice” ir mūsdienu deju kolektīvs, kurš līdz šim vienmēr ir dejojis un veidojis savus uzvedumus pie dažādas mūzikas, ar dažādiem izteiksmes līdzekļiem. Vienmēr svarīgs ir bijis stāsts un augsts tehniskais izpildījums. “Benefice” izdejojusi dažādus stāstus un pieņēmusi dažādus izaicinājumus. Iepazinusi latviešu mūzikas autoru darbus, iedziļinājusies ielu kultūrā, izdejojusi rituālu rotaļas, kā arī radījusi kopdarbus ar dažādiem māksliniekiem. Šoreiz valsts jubilejā kolektīvs caur laikmetīgo deju stāstīs savas tautas vēsturi.”

Izrādē dejos 35-40 “Benefices” dejotāju.
Izrādes horeogrāfiju veido Sintija Siliņa, Modris Opelts un Annika Andersone.
Muzikālo materiālu veido Uldis Timma.
Scenogrāfija – Kārlis Freibergs.
Ideju kopā liek Annika Andersone un Lolita Muižniece.

Biļetes var iegādāties deju centrā “Cukurfabrika” no 16. aprīļa darba dienās plkst. 9.00-21.00.
Biļešu cenas 3 un 4 eur.