Multimediāla izrāde “Šī mīlestība nepārdodas”pievērsīs uzmanību garīgās veselības un atkarību problemātikai

04/09/2021

Multimediāla izrāde “Šī mīlestība nepārdodas” ir pretstatu spēle – balansējot no cilvēka brīvības meklējumiem līdz kvadrātā iespiestai sāpei. Nepabeigtā tēva un dēla saruna turpinās mākslas valodā – tie ir impulsi, kurus dēls atstāj tēvam starptelpā – dvēseles sfēras tvērumā. Mūžības pavedieni, kuriem sekojot, tiek meklētas atbildes uz neuzdotiem jautājumiem.

Multimediālās mākslas princips, kas paredz daudzu spēlētāju vēlmi un spēju komunicēt vairākos uztveres līmeņos. Lai sazinātos starptelpā, rodas jauna realitāte. Pat vairākas. Tās viena otrai turpina sūtīt impulsu pavedienus laikmetīgās dejas, cirka akrobātikas, mūzikas un abstraktu vizuālu vēstījumu valodā.

Impulsu rezultātā uz spēles laukuma parādās meklētāji – mazliet apmaldījušies dīvaiņi, kuri rotaļājas un rada, ja ne labāku, tad savādāku – vismaz pašiem saprotamu, izdomātu dzīvi. Viņu būtība tiecas meklēt izejas no matērijas fiziskās noteiktības. Lai gan dažbrīd šie centieni var būt destruktīvi un identitātes ārdoši, spēles laukuma rotaļīgā daba atbrīvo spriedzes klātesamību un piedāvā izejas perspektīvas, glābšanos un pārsteigumus.

Dvēseles struktūras centieni pielāgoties mūsdienu dzīves robežām – kvadrātam, kur tā nemitīgi svārstās un balansē starp esošo un vēlamo. Tomēr, par spīti pretestībām, dvēsele dzīvo un mīl līdz nāvei. Un izrādās – arī pēc tam.

“Sākumā bija skaņa (ne vārds). Sākuma vibrācija, netverams, bet neapšaubāmi klātesošs impulss, no kura neredzamās daļas rodas redzamais. Ejot cauri spēles līmeņiem un uzdevumiem, pietuvojies Visuma noslēpumam – tai žilbinošajai tumsai, bezgalīgajām skumjām un visaptverošajai mīlestībai.”
/Viktors Runtulis, izrādes režisors/

Spēles laukuma veidotāji:

Komponists – Matīss Runtulis
Režisors – Viktors Runtulis
Horeogrāfi – Dmitrjs Gaitjukevičš, Elīna Gaitjukeviča
Scenogrāfs – Rūdolfs Baltiņš
Gaismu mākslinieks – Niks Cipruss
Video mākslinieki – Fricis Kalvelis, Anna Meldrāja
Gaisa horeogrāfijas tehniskais nodrošinājums – Indulis Sverns
Producenti – Sanita Tauriņa, Marta Mēness

Norises vieta: Sporta 2 kvartāls, Rīga

Izrādes:
15. septembrī, ieeja no 18:00 (izstāde), izrāde no 19.00 – 20.30
16. septembrī, ieeja no 18:00 (izstāde), izrāde no 19.00 – 20.30
17. septembrī, ieeja no 17:00 (izstāde), izrāde no 18.00 – 19.30
18. septembrī, ieeja no 17:00 (izstāde), izrāde no 18.00 – 19.30

Izrādes 15., 17., un 18. septembrī ir plānotas apmeklētājiem tikai ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Savukārt, izrādi 16. septembrī aicināts apmeklēt gan personas ar Covid-19 sertifikātiem, gan personas ar negatīvu Covid-19 testu.
___
Izrādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot audiovizuālu izstādi “Māksla garākai dzīvei” stundu pirms un arī pēc izrādes. Izstādi producē biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education (aste.gallery), kuras pamata darbība ir organizēt reģionālus un starptautiskus kultūras un izglītojošus pasākumus mediju un skaņas mākslas jomās, kā arī producēt jaunus mākslas darbus.

Tā būs vairāk kā 10 mākslinieku kolektīva audiovizuālu mākslas darbu ekspozīcija, kas radīta speciāli šim notikumam. Autori reflektēs par Projekta DIVI 9 tēmām, piedāvājot skatītājiem jaunas – garākas dzīves pieredzes. Māksla kā meklējumu ceļš, kas sniedz iespēju interaktīvi eksperimentēt ar telpu, vidi un uztveri, tā pat kā paši mākslinieki bieži vien eksperimentē ar savu dzīvi, meklējot jaunus veidus kā dzīvot, redzēt, domāt.
___

Projektam ir tikai un vienīgi sociāls un kulturāls raksturs un tajā nav nodoma gūt peļņu vai veidot publicitāti citiem, ar to nesaistītiem mērķiem. Multimediāla izrāde “Šī mīlestība nepārdodas” ir pirmais projekta DIVI 9 solis pretim virsmērķim – mākslas valodā izgaismot un pievērst uzmanību garīgās veselības un atkarības problemātikai Latvijā, tādējādi kliedējot stigmu, mazinot aizspriedumus un veicinot emocionālo inteliģenci sabiedrībā.
___
Izrādi iesakām personām no 16 gadu vecuma.
Izrādē tiks izmantos stroboskops
Izrādes garums – 90 min. bez starpbrīža.

Skatītāju vietas nebūs numurētas. No visām sēdvietām spēles laukums būs pārredzams ļoti labi.

Biļetes iepriekšpārdošanā ŠEIT.
Vairāk par projektu ŠEIT.

Publicitātes attēls.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.