Meisterklase “Īstenība un šķitums”

01/06/2013

Īstenība un šķitums

Nodarbības būs spēle ar realitāti un šķitumu mūsu prātos. Kad apjaušu, cik daudz šķituma ienāk manā reālajā kustībā, kļūst vēl aizraujošāk spēlēties ar kustību un dod vēl vairāk telpas kustības izpētei. Piemēram, šķiet, mans centrs ir visstabilākajā pozīcijā attiecībā no mana partnera. Vai – ņemu pirmo fiziskā kontakta impulsu kustībai un tad – cik ilgi spēju reāli un apzināti sarunāties ar partneri caur kustību un cik ātri šķituma pasaule iesūc mani sevī? Spēlēties ar šķitumu, ļaujot tam nākt un iet. Vai atkal – es šķiet esmu tik tālu no grīdas – bailīgi, bet tad – realitātei acīs paskatoties – phe! Tātad realitātes apzināšanās reizēm ļauj mums izgaisināt bailes.

Sāksim nodarbību ar iesildīšanos, spēlējot spēles, kas vingrina reakciju, rada vieglu grupas atmosfēru un noskaņo uz dinamisku nodarbību. Turpinājumā pētīsim kustību, kas rodas no vizuāla, audiāla, pieskāriena, kinestētiskā impulsa. Atdosim godu svara pārnešanai, plūdumam, pārsteigumiem.

Varbūt realitāte var būt tikpat aizraujoša kā šķitums.

Ilze Zīriņa

Laikmetīgās dejas pārstāvis kopš 1997.gada.  Saņēmusi mākslas maģistra grādu horeogrāfijas specialitātē J. V. Latvijas Mūzikas akadēmijā 2001.gadā. Profesionālo izglītību papildinājusi mācoties no daudziem skolotājiem, tostarp Olga Žitluhina, David Zambrano, Maria Munoz, Pep Ramis, Julyen Hamilton, Hai Cohen, Masaki Iwana, Fiona Millward, Katri Soini, Benno Vorham, SU -EN u.c. Māca laikmetīgās dejas tehniku Latvijas Kultūras koledžā, dejas nodaļā un kontaktimprovizāciju Latvijas Kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas katedras laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammā un dramatiskā teātra aktiermākslas apakšprogrammā. Strādā kā skolotājs starptautiskā mērogā.

Foto: OZDC

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.