Mazāk domā, ātrāk skriesi / Olga Žitluhina

01/06/2012

Sestdien, 16. jūnijā, svētdien, 17. jūnijā / 21.00/ BETANOVUSS 

Olga Žitluhina (Latvija)  

Mazāk domā, ātrāk skriesi  

Horeogrāfija: Olga Žitluhina

Piedalās: Santa Grīnfelde, Oļegs Zernovs

Par izrādi šo darbu negribētos dēvēt. Labāk par dzīvo instalāciju un procesu. Ar sākumu un nobeigumu, un ar cerību, ka process vienmēr paliks procesā. Instalācijā tiekas divi dzīvi cilvēki un divi dzīvi objekti. Santa Grīnfelde un Oļegs Zernovs, fotokamera un kontrabass. Starp viņiem ir četrstūru konflikts, taču konfliktē tikai trīs. Ceturtais nomierina, atrisina, un turpina procesu. Glamūržurnāla fotogrāfs, kas dara savu darbu. Intelektuāla dejotāja, kas spēj tikt galā arī ar augstiem papēžiem. Fotokamera, aiz kuras reizēm ir cilvēks. Kontrabass, kuru reizēm spēlē. Un vēl viens konflikts: viņa cenšas būt skaista, vienlaikus ik mirkli pierādot, ka ir gudra. Bet ja nu ir iespējams neizvēlēties starp skaistumu un gudrību, ja nu var dabūt abus, ja nu pastāv iespēja, ka tas, kas gudri dejo, prot arī gudri runāt? Un ja nu to visu vēl var darīt vienlaikus? Tad vairs nav konfliktu, nav lugas, bet process gan paliek.

 

Olga Žitluhina ir horeogrāfe, dejotāja un kopš 1996. gada Olgas Žitluhinas dejas kompānijas mākslinieciskā vadītāja, kopš 1998. gada Latvijas Kultūras akadēmijas studiju programmas “Laikmetīgās dejas horeogrāfija” dibinātāja un vadītāja.Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla LAIKS DEJOT mākslinieciskā direktore. Olgas Žitluhinas horeogrāfijas rādītas starptautiskos festivālos un viesizrādēs Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Moldovā, Lielbritānijā, Vācijā, Ungārijā, Francijā, Šveicē, Zviedrijā un ASV.

Oļegs Zernovs ir modes fotogrāfs, kura bildes ir skatāmas populārākajos un ievērojamākos Latvijas žurnālos („L’Officiel”, „Forbes”, „Cosmopolitan”, FHM”, „Santa”, „Lilit”, „Klubs” un daudzos citos). Viņa arsenālā ir gan žurnālu vāki, gan reportāžas, portreti un ilustrācijas.

 

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.