“Maizes pārdalīšanas tehnika”

31/05/2013

Martins Šiks (Šveice)

 Sestdien,15. jūnijā, 20.30 / Dailes teātra Mazajā zālē

Martins Šiks un viens viesmākslinieks no ekonomiskās problēmās nonākušas valsts.

 

 

 

Atklāj dalīšanās skaistumu!

„Maizes pārdalīšanas tehnika” ir jautra un prātu izaicinoša izrāde, kas notiek šveiciešu skatuves mākslinieka Martina Šika vadībā, kurš izrādē atveido šveiciešu skatuves mākslinieku. Izrāde kā pētījuma par dzīvošanu postkapitālismā rezultāts aktualizē jautājumu par to, cik daudz mums nepieciešams mūsu pašu personiskajai labklājībai, un pēta „vairāk” „mazākajā”.

Izrāde pirmo reizi publikai parādīta festivālā  Julidans Amsterdam, 2012. gadā un šobrīd apceļo Eiropu, iekarojot cilvēku sirdis. Un naudu… Tas būs neparasts notikums, kas pilnībā var izmainīt jūsu šī vakara programmu!

„Izcils studentu acu atvērējs, pārsteidzoša pieredze.”

Kerstina Andersone, Kunstskolen Denmark  Tālākizglītības nodaļas vadītāja

 

„Nauda vienkārši ir karsta tēma, un izrāde ir tik brīnišķīgi atbrīvojoša, prāts tiek iekustināts, un atveras tik daudzas durvis.”

Mariona Reitere

 

Martins Šiks ir neatkarīgais mākslinieks un horeogrāfs no Šveices, kurš dzīvo Berlīnē. Viņš veido teātra izrādes, izpētes, performances un instalācijas, pētot cilvēku ekonomiskos aspektus un to, kā sociāli politiskās kustības ietekmē mākslas vidi un otrādi. Pēc mācībām privātā baletskolā Martins Šiks studējis teātra mākslu Bernes Mākslas Universitātē. Tad pēc īsas TV un kino aktiera karjeras viņš uzsācis darbību neatkarīgā teātra un dejas jomā. Sadarbībā ar Lauru Kalausu (Laura Kalauz) realizējis projektu „Nosaukums” (Title, 2009), kas apbalvots ar ZKB patronāžas balvu Theaterspektakel Zürich un CMMN SNS PRJCT (2011), kas joprojām tiek izrādīts daudzviet pasaulē, . 2012. gadā festivāla BBI ietvaros radījis solo izrādi „Ne mans darbs” (Not My Piece), kas tika izvēlēta dalībai 2013. gada Šveices Laikmetīgās dejas dienās. Nesen Berlīnē sadarbojies ar radio INTERROBANG un drīzumā realizēs divus jaunus projektus: „Brīvdiena uz skatuves” (Holiday on Stage, pirmizrāde 2013. gada jūnijā) un „Realitātes projekts” (The Reality Project, pirmizrāde 2014. gadā, atbalsta Eiropas sadarbības tīkls WEB).

 

Martins Šiks uzauga līdzās rosīgai ielai. 10 gadu vecumā, braucot uz divriteņa, viņš aizmiga un izsita priekšzobu. Dažus gadus vēlāk viņu gandrīz notrieca uz trotuāra uzbraukusi kravas mašīna. 1999. gadā pakļaušanās problēmu dēļ viņu izmeta no militārā dienesta. 2003. gadā kādā prāta aptumsuma brīdī viņš iestājās Augusta Everdinga Mūzikas akadēmijā Minhenē, kur viņam paziņoja, ka viņš ir par vecu. Tā paša iemesla dēļ 2005. gadā viņš neaizgāja uz P.A.R.T.S. iestājeksāmeniem Briselē. 2006. gadā Martinu Šiku uzaicināja strādāt pie Deivida Zambrano, bet tā vietā viņš izvēlējās kādu stulbu darbu televīzijā. 2007. gadā uzņemšanas konkursā Vīnes Burgtheater viņam atteica, pamatojot to ar nekompetenci „elkoņu tehnikā”. 2009. gadā Londonā viņš nonāca līdz pēdējai kārtai kādā dezodoranta reklāmas konkursā, kur tomēr uzvarēja cits puisis, nopelnot 30 000 eiro. 2010. gadā viņš nolēma studēt teoloģiju Humbolta Universitātē, bet neatradis biroju, kur iegūt informāciju, atmeta šo nodomu. 2011. gadā izraidīts no Agency Heppeler, jo filmu vietā pievērsās neatkarīgajam teātrim. Kopš tā brīža, jāsaka, viņam veicas diezgan labi…

 

www.martinschick.com

Publicitātes foto