Levi Gonsaless (ASV) LAIKS DEJOT 2014 ietvaros

29/05/2014

Levi Gonsaless (ASV)

Laikmetīgās dejas tehnikas meistardarbnīca

Levi Gonsalesa meistardarbnīca piedāvā mums iespēju rast laiku un izveidot telpu, kurā pilnībā apdzīvot savu ķermeni un integrēt dažādas pieejas un koncepcijas, kuras iemiesojamas mūsu kustību un mākslinieciskajā praksē.

Mēs sāksim lēni, ar iztēles palīdzību un saudzīgu, dažādās somatiskajās praksēsbāzētu sagatavošanos, kas ļauj piekļūt mūsu izpratnei un apziņai par orgāniem, skeletu, šūnām, gravitāciju un dažādiem citiem enerģijas un dinamikas spēkiem. Kad bāze būs izveidota, mēs šo sevis apzināšanos integrēsim strukturētākos tehnikas vingrinājumos, horeogrāfiskās struktūrās (frāzēs), improvizācijās un izrādes konstrukcijās, liekot uzsvaru uz precizitāti, iztēli, vienkāršību, tiešumu, vienlaicīgi attīstot katra studenta individuālo pieeju ķermeniskumam un šai mākslas formai.

 

Levi Gonsaless, dejas un performanču mākslinieks, galvenokārt strādā Ņujorkā. Viņa darbi bijuši skatāmi Ņujorkā Dance Theater Workshop, Danspace Project, Movement Research, Dixon Place, PS1, Thirdbird (Filadelfijā), kā arī ārpus ASV – Dānijā, Latvijā, Rumānijā un Taivānā. Radoši sadarbojies ar Lusianu Ačugaru, Donna Uchizono Company, John Jasperse Company, Juliette Mapp, Chamecki Lerner, Daria Faïn, Michael Laub’s Remote Control Productions.

Levi Gonsaless bijis žurnāla „Movement Research” portāla „Critical Correspondence” redaktors, šobrīd viņš ir šīs organizācijas programmu konsultants. Pēdējos sešos gados Levi Gonsaless kā mākslinieciskais konsultants palīdzējis attīstīties rezidences programmai New York Live Art’s Fresh Tracks Residency Program. Viņš pasniedz dejas tehniku un kompozīciju Movement Research ietvaros Ņujorkā, aizvadītajā desmitgadē bijis pedagogs ASV un citur pasaulē.

 

foto: Angela Jimenez