Latvijas Nacionālais balets sniegs Galā koncertu Čaikovska festivālā Igaunijā

01/07/2021

Latvijas Nacionālais balets 2. jūlijā ar Galā koncertu piedalīsies ikgadējā Čaikovska festivālā Igaunijas pilsētā Hāpsalu. Koncerta programmā iekļautas horeogrāfijas no Pētera Čaikovska pasaulslavenajiem baletiem “Gulbju ezers”, “Apburtā princese” un “Riekstkodis”.

Koncertā dejos Latvijas Nacionālā baleta solisti Elza Leimane, Annija Kopštāle, Baiba Kokina, Kārlis Cīrulis, Zigmārs Kirilko, Artūrs Sokolovs un baleta mākslinieki.

“Esam ļoti priecīgi par gaidāmo koncertu, jo šī Latvijas Nacionālajam baletam būs pirmā tikšanās ar skatītājiem kopš novembra. Lepojos, ka mūsu dejotāji šobrīd ir ļoti labā formā. Koncertā līdzās dejām un skatiem no Čaikovska baletiem “Gulbju ezers”, “Apburtā princese”  un “Riekstkodis” būs arī ieskats baletā “Divi metri”, kas pirmizrādi vēl nav piedzīvojis; esmu iestudējis versiju, kā izskatās Mazo gulbīšu deja un duets no “Apburtās princeses”, ja dejotāji ievēro visus epidemioloģiskās drošības noteikumus.  Čaikovska festivālā piedalāmies pirmoreiz, bet Igaunijā ir būts daudzkārt – Tallinā, Tartu, Birgitas festivālā un citviet. Visur esam uzņemti ar lielu atsaucību,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Latvijas Nacionālais balets Rīgā ar skatītājiem tiksies 10. septembrī, kad pirmizrādi piedzīvos horeogrāfa Kšištofa Pastora balets “Drakula” ar Voiceha Kilara mūziku. Savukārt baleta viencēlienu “Divi metri” pirmizrāde Jaunajā zālē notiks 30. septembrī.

Attēls: skats no izrādes “Gulbju ezers”, foto Andris Tone.