Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks ar četrām pirmizrādēm, tostarp diviem baletiem

30/08/2021

Latvijas Nacionālā opera un balets jauno 2021./2022. gada sezonu sāks ar četru jauniestudējumu pirmizrādēm. Priekškars pirmo reizi vērsies baletiem “Drakula” un “Divi metri”, kā arī operām “Simons Bokanegra” un “Pelnrušķīte”.

Jaunā sezona tiks atklāta 10. septembrī, kad pirmizrādi piedzīvos horeogrāfa Kšištofa Pastora balets “Drakula” ar Vojceha Kilara mūziku. Krāšņais, neoklasiskais balets tapis pēc Brema Stokera pasaulslavenā romāna motīviem. Jauniestudējuma muzikālais vadītājs ir Mārtiņš Ozoliņš, kostīmus un scenogrāfiju veidojuši Čārlzs Kjūsiks Smits un Fils R. Danielss. Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns “Drakula” ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai “Brema Stokera Drakula”. Četrsimt gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē. Balets “Drakula”pirmo reizi skatītāju vērtējumam tika nodots 2018. gadā Rietumaustrālijas baleta pirmizrādē Pērtā. Iestudējums saņēmis vairākas balvas un nominācijas. Latvijas Nacionālā baleta iestudējumā lomas interpretēs Jūlija Brauere, Jolanta Lubēja, Sabīne Strokša, Ieva Rācene, Annija Kopštāle, Raimonds Martinovs, Viktors Seiko, Antons Freimans, Filips Fedulovs, Kārlis Cīrulis, Aleksandrs Osadčijs un citi.

30. septembrī Jaunajā zālē paredzēta pirmizrāde baletam “Divi metri”. Šis jaunuzvedums ir horeogrāfu Elzas Leimanes, Antona Freimana un Aivara Leimaņa vienlaikus gan nopietna, gan humora pilna reakcija uz baleta mākslinieka iekšējiem pārdzīvojumiem pandēmijas laikā. Elzas Leimanes veidotā ieilgusī etīde “Līdzcilvēks”vēsta par cilvēku, kurš nespēj atrast izeju no teātra un vienlaikus arī no sevis. Tas ir dejotāja mēģinājums risināt vissarežģītāko – attiecības ar sevi. Antons Freimans radījis teatrālu uzvedumu par emocionālajiem un fiziskajiem aspektiem māksliniekam, atsākot dejot pēc ilgāka piespiedu pārtraukuma. Savukārt Aivara Leimaņa veidotā etīde eksperimentēs ar obligātajiem noteikumiem, minot, kā izskatītos balets, ja māksliniekiem būtu jāievēro divu metru distance. Iestudējumu apvienojošais elements šoreiz būs baleta mākslinieku runātais vārds.

26. septembrī pirmizrāde gaidāma Džuzepes Verdi operai “Simons Bokanegra” Normunda Vaiča muzikālajā vadībā, savukārt, 31. oktobrī priekškars pirmo reizi vērsies Džoakīno Rosīni operas “Pelnrušķīte” jauniestudējumam.

Citu sezonas jauniestudējumu un notikumu starpā aprīlī pirmizrāde paredzēta izcilā horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgajam baletam “Ņižinskis”.

Atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem, šobrīd Latvijas Nacionālā opera un balets piedāvā apmeklēt pasākumus divos drošības līmeņos:

  • Bez maskām – uzrādot derīgu COVID-19 sertifikātu, pasākumu iespējams apmeklēt tikai personām, kuras veikušas pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimojušas COVID-19. Pasākuma laikā sejas maskas nav nepieciešamas un netiek ievērota distance.
  • Ar maskām – uzrādot derīgu COVID-19 sertifikātu, pasākumu iespējams apmeklēt personām, kuras veikušas pilnu vakcinācijas kursu, pārslimojušas COVID-19 vai saņēmušas laboratoriski apstiprinātu testa rezultātu. Pasākumā laikā jālieto sejas maskas un jāievēro 2m distance.

Biļetes var iegādāties LNOB un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

Katra pasākuma apmeklējuma nosacījumi pieejami Latvijas Nacionālās operas un baleta mājaslapā un vietnē Bilesuparadize.lv.  

Foto: LNOB sezonas atklāšanai veltītā preses konference, kurā piedalījās (no kreisās) Mārtiņš Ozoliņš, Egils Siliņš, Aivars Leimanis un Kšištofs Pastors, fotogrāfs Jānis Ķeris

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.