Latvijas Dejas informācijas centrs piedāvā otro pasākumu ciklā “Deja domā”

17/04/2018

Pirmdien, 23. aprīlī no plkst. 17.00 Latvijas Dejas informācijas centrs aicina uz otro pasākumu ciklā “Deja domā”, kas norisināsies Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā (Kalnciema ielā 12). Šoreiz dejas interesentiem tiks piedāvāta dejotājas Valērijas Kuzmičas baleta meistarklase un dejas pētnieces Anastasijas Prošutinskas lekcija.

Cikls “Deja domā” iecerēts kā dažādu ārvalstu un Latvijas dejas profesionāļu lekcijas, demonstrācijas, semināri, ieskati radošajā procesā un citu formu publiskas uzstāšanās, kuras vieno mērķis – iepazīstināt ar fiziskām, intelektuālām, vizuālām un emocionālām atziņām par dejas mākslu un to noderīgumu citās nozarēs un ikdienā.

Valērija Kuzmiča no Latvijas ir dejotāja vienā no pasaules vadošajām laikmetīgās dejas kompānijām – “GöteborgsOperans Danskompani” (Zviedrija). Valērija ir arī pasniedzēja Zviedrijas Nacionālajā baletskolā, kā arī pasniedz baletu profesionāliem dejotājiem dejas kompānijās un studijās. Viņas izstrādātās meistarklases baleta un laikmetīgās dejas dejotājiem piedāvā uzlabot baleta tehniku caur atšķirīgu skatījumu, pievienojot noteiktajai kustību secībai iztēli un padarot rutīnu interesantāku. Valērija klasē iekļauj daudz organisku kustību un aicina katram grupā atrast savu individualitāti.

Valērijas Kuzmičas meistarklasē piedalīties tiek aicināti profesionāli baleta, modernās dejas, džeza un laikmetīgās dejas dejotāji, laikmetīgās dejas studenti ar iepriekšēju pieredzi baletā un baletskolas vecāko kursu audzēkņi, bet nodarbību vērot un pēc tās uzdot jautājumus pasniedzējai būs iespēja jebkuram interesentam.

Treileris “GöteborgsOperans Danskompani” 2017./2018. g. sezonai:

Pasākuma otrajā daļā mākslas pētniece Anastasija Prošutinska no Krievijas stāstīs par to, cik dažādi iespējams skatīties uz vienu un to pašu tēmu – laikmetīgo deju. Skatījums var būt atkarīgs gan no pašas dejas īpatnībām, gan no vērotāju tendencēm noteiktā veidā uztvert un izdarīt secinājumus, gan no uzdevumiem, ko skatītāji izvirzījuši sev. 20. gadsimta gaitā izveidojās vairākas pieejas – formālā, semiotiskā un psihoanalītiskā, kas šodien turpina attīstīties un mainīties. Lekcija sniegs iespēju notvert šo pieeju garšu un pielaikot tās sev un dejai. Lekcija notiks angļu valodā, pēc tās notiks sarunas.

Anastasija Prošutinska (Anastasia Proshutinskaya) ir laikmetīgās dejas projektu kuratore Maskavas kultūras centrā “ZIL”. Ieguvusi maģistra grādu mākslas vēsturē Maskavas Valsts universitātē un maģistra grādu skatuves mākslas teorijā (Performance Studies) Ilinoisas universitātē ASV. Viņas pētniecisko interešu centrā ir jaunie dejas mākslinieki un deja mūsdienu mākslas kontekstā.

Pasākums ir par brīvu, bet, tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam interesentus iepriekš pieteikties uz e-pastu info@dance.lv, norādot, vai Valērijas Kuzmičas meistarklasē ir vēlme piedalīties kā dejotājam vai skatītajam.

Pasākumu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Rīgas Horeogrāfijas vidusskola.

 

Fotoattēlā: Valērija Kuzmiča (foto Tilo Stengel); Anastasija Prošutinska

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.