Laiks dejot: improvizācijas, skices

11/05/2011

Laiks dejot: improvizācijas, skices ir neformāls pasākums kopš 2005.gada nogales, kurā uzsvars tiek likts uz dejas improvizāciju, kontaktimprovizāciju un darbiem procesā. Skatuve ir atvērta jebkuram eksperimentam, kurš attīsta dejas improvizāciju, kontaktimprovizāciju, laikmetīgās dejas virzienu un sadarbību ar citām mākslas nozarēm.Varētu teikt, tā ir virtuve, kurā var redzēt, kā top darbi. Pieredze rāda, ka šie pasākumi veic lielā mērā arī sociālo funkciju. Cilvēki iznāk no savas ierastās vides, diskutē par redzēto un dejo kopā. Laiks dejot improvizācijas, skices vakaros rodas jaunas idejas darbiem, kas vēlāk tiks rādīti uz profesionālās skatuves.

Vakaram ir trīs daļas:

– skatuviskās improvizācijas un horeogrāfiskās skices. Katrs, kas vēlas dalīties ar savām idejām par improvizāciju vai kontaktimprovizāciju, ir laipni gaidīts. Tā var būt arī sadarbība starp deju un citām mākslas formām ( mūzika, dzeja,vizuālā māksla utt. ). Improvizācijas struktūras vēlamais ilgums 5 – 15 min. Tas ir neformāls pasākums, tāpēc mēs neuzsveram gaismas dizaina nozīmību. Nu, ja Jūsu priekšnesumam noteikti ir nepieciešams, piemēram slavenais gaismas punkts, tad Jūs to varētu dabūt. Bet citādi – 30 min ilgs tehniskais mēģinājums pasākuma dienā un viss. Pieteikšanās pēdējais laiks – divas nedēļas pirms kārtējā pasākuma. Ja Jūs, Jūsu draugs vai kāds, kam Jūsuprāt varētu interesēt dalība pasākumā ar skatuvisku improvizāciju, lūdzu pievienojieties! Atsūtiet ziņu uz e-adresi horasoc@gmail.com. ar norādi Dalība Laiks dejot: improvizācijas, skices

– diskusija par redzēto ( daržreiz )

– JAM sesija. Dejošana kopā uz kontaktimprovizācijas principiem. Klusumā vai kopā ar dzīvo mūziku vai ar cd ierakstiem fonā.

Lai lasītu aprakstus par dažādiem Laiks dejot: improvizācijas, skices vakariem, lūdzu skatieties:

Divpadsmit stundu improvizācijas 03.12.10 – 04.12.10

Kopā ar ukraini, krieviem un somu/ 03.10.2010.

Divas pirmizrādes krīzes apstākļos / 23.02.2010

Jaunas iepazīšanās / 24.11.2009.