Laikmetīgās dejas izrādes „Viņš Viņu – Viņa Viņu” pirmizrāde

15/03/2017

9. un 10. aprīlī plkst. 19.00 K. K. fon Stricka villā gaidāma Karīnas Lapšinas laikmetīgās dejas izrādes „Viņš Viņu – Viņa Viņu” pirmizrāde.

Izrāde “Viņš Viņu – Viņa Viņu” top, pētot sieviešu un vīriešu savstarpējās attiecības un komunikāciju simts gadu šķērsgriezumā. Ko mēs saprotam ar sievišķību un vīrišķību? Kā sievišķība un vīrišķība atklājas indivīdā un kā tā ietekmē mūs pašus un pretējo dzimumu?

Izrāde būs pētījums – netradicionāla sintēze starp mūziku un deju. Iestudējumā piedalās gan profesionāli dejotāji, Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi un studenti Karīna Lapšina, Ģirts Bisenieks un Alise Bokaldere, gan mūziķi – komponists, dziedātājs Ralfs Eilands un grupas The Coco’nuts dalībnieki Marija Broča un Pēteris Narubins. Izrādi konsultē starptautiski atzītais Londonā dzīvojošais horeogrāfs Horhe Kresis (Jorge Crecis).

„Izrādes tapšanas process ir aizraujošs, darbietilpīgs un ļoti emocionāls”, atzīst Karīna Lapšina. „Katrs no dalībniekiem reprezentēs kādu sievišķības vai vīrišķības aspektu, un mēs kopīgi pētām to mijiedarbību. Sadarbība starp mūziku un deju vēl vairāk bagātinās rezultātu.” Karīna Lapšina ir profesionāla laikmetīgās dejas horeogrāfe un dejotāja, profesionālo pieredzi pilnveidojusi Londonā, kur iepazinusies ar Horhi Kresi un viņa darba metodi. Kopš 2016. gada Karīna Lapšina pievienojusies laikmetīgās dejas kompānijai „Ārā”. „Viņš Viņu – Viņa Viņu” ir jaunās horeogrāfes pirmā pilnas formas izrāde pēc bakalaura grāda iegūšanas, tā apliecina sevis meklējumu turpinājumu dejā.

Izrādes tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Biļetes pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Cenas 12 € un 8 € (skolēniem, studentiem, pensionāriem).

Foto: Līga Vītola.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.