Laikmetīgās dejas izrāde “Divotne”

29/11/2017

Laikmetīgās dejas izrādi “Divotne” veidojušas horeogrāfes Rūta Pūce un Anna Novikova. Izrāde ir intīms stāsts par sievieti, kura ir piedzīvojusi bērniņa nākšanu pasaulē un līdz ar to ieguvusi jaunu lomu – mamma. Idejas un iedvesmu autores smēlušās no pašu pieredzes, kā galveno apskatot nevis bērna ienākšanu pasaulē, bet pašas sievietes piedzimšanu kā mammai. Mātes loma atnāk pēkšņi, lai cik ļoti tai gatavotos, un ar lielu inerci ierauj sievieti nezināmajā. Kā jauno mātes lomu savienot ar savu nemātišķo pusi, kas pirms tam sievietes personībā bijusi vadošā, ko darīt ar jaunajām sajūtām un emocijām, veidojot attiecības pašai ar sevi un apkārtējiem, un kā konkurenci starp savām un bērna vajadzībām padarīt par to faktoru, kas viens otram dod jaunu elpu un spēku, nevis lēni iznīcina?

“Paliek grūti izšķirt, kas īsti es esmu patiesībā. Mamma es noteikti esmu, jo man ir bērns. Bet es esmu arī kaut kas, kas nav mamma, es esmu arī nemāte. Manī ir atmodies tas, kas iesnaudās, bērnam dzimstot, un es jūtu, ka radīsies arī daudz vērtīgā, kam nav sakara ar manu mātes lomu. Un tomēr… arī mātes loma mani izmainīja līdz saknēm, iedeva citu dvašu. Manī ir māte un nemāte, man nav jāatsakās ne no vienas, tikai jābalansē, jāpieslīpējas pašai sev. Es mācos būt divotne.”

Horeogrāfija: Rūta Pūce un Anna Novikova
Dejo: Anna Novikova un Agate Bankava
Gaismu mākslinieks: Ivars Tilčiks
Komponists: Kaspars Kurdeko
Vizuālais tēls un dizains: Kristiāna Kalniņa
Producents: Ina Ločmele, “Party” un dejas kompānija “Ārā”

Informācijai par izrādi var sekot līdzi Facebook lapā “Manamammadejo

Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

Izrāde nav domāta bērniem, bet viņi ir mīļi gaidīti, netiks kušināti vai nevēlami nopētīti. Izrādes komanda priecāsies par katru raudāšanu, skaļo izsaucienu nevietā vai savas sēdvietas nomaiņu. Būs ērta iebraukšana arī ar ratiem.

Izrāde tapusi sadarbībā ar Rīgas mākslas telpu un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Recenzijas par izrādi:

Jana Kukaine. Dievmāte ringā. Par izrādi “Divotne”

Laura Bokiša. Tev nav bērnu, tu nesapratīsi