Laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja” šogad notiks Lūznavas muižā

19/07/2017

No 1. līdz 3. augustam laikmetīgās dejas projekts “Vides deja” ceļos uz Rēzeknes novada Lūznavas muižu, kur dejas profesionāļiem, entuziastiem un interesentiem piedāvās plašu programmu ar vides dejas performancēm, izrādi, uzvedumu un kino.

“Vides dejas” festivāls notiek jau septīto gadu un tā prioritārā daļa ir vides dejas performanču iestudēšana un to pirmizrādes festivāla ietvaros. Vides deja ir viens no laikmetīgās dejas izpausmes veidiem, kur horeogrāfija tiek piemērota konkrētai vietai, apkaimei, objektam. Laikmetīgā deja iet ārā no zālēm, teātriem un koncertzālēm, dodot iespēju ikvienam skatītājam kļūt par performances dalībnieku, savukārt pasākuma vietai iegūt jaunu nozīmi.

Šogad “Vides deja” no Ropažiem ceļo uz citu Latvijas vietu – brīnisķīgo Lūznavas muižu un tās apkārtni. Lūznavas muiža ir Latgales jūgenstila pērle, kas 20.gs. sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par kara štābu, skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā dzimst mūza.

1. augustā festivāla apmeklētāji tiek aicināti uz dejas filmu vakaru. 2. augustā – piedalīties latviešu dejas un laikmetīgās dejas eksperimentā, kā arī noskatīties dejas izrādi. Savukārt 3. augustā rīkotāji piedāvā lekciju-diskusiju par vides deju, kā arī baudīt jauniestudētās vides dejas performances, kuras mākslinieki veidos no 31 . jūlija līdz 3. augustam, dzīvojot Lūznavas muižas rezidencē. Festivāla noslēgumā gan skatītaji, gan dalībnieki varēs baudīt nakts zupu un vērot vides dejas, gaismas un mūzikas uzvedumu “Lūznavas atspulgā”.

Festivālā piedalīsies horeogrāfi Katrīna Albuže, Santa Kanceviča, Lilija Lipora, dejotāji Reinis Rešetins, Kate Pumpiņa, Gabija Bīriņa, Madara Luīze Muzikante, Guna Mangusa u. c. Dzirdēsim Lietuvas mūziķi, komponistu, pūšaminstrumentu virtuozu, multiinstrumentālistu Sauļu Petreiki (Saulius Petreikis) un viņa grupu, kā arī danču mūzikas grupu “Trejdeviņi”. Pimo gadu festivāls pievērsīsies arī vides video dejai, ko iestudēs Ri Shirotsuki.

Pašu ērtībai skatītāji tiek aicināti ņemt līdzi piknika sedziņas, uz kurām sēdēt.  Ir iespējams arī rezervēt Lūznavas muižas apkārtnē telts vietu.

Jaunumus un papildus informācijas par festivālu var atrast mājaslapā www.videsdeja.lv

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.