Laikmetīgās trešdienas Tallinas ielas kvartālā

Laikmetīgā deja Tallinas ielas kvartāla “Laikmetīgajās trešdienās”

21/06/2020

Sākot ar 1. jūliju līdz pat rudenim, Tallinas ielas kvartālā katru nedēļu notiks “Laikmetīgās trešdienas”, kas iecerētas kā mūsdienu mākslas, mūzikas, dejas un dzejas kultūrvieta. “Laikmetīgo trešdienu” apmeklētājiem būs iespēja noskatīties un noklausīties vienu vai divas aktivitātes, garajā starpbrīdī starp tām nesteidzīgi ieturēt īpašas teātra bufetes tipa vakariņas, kā arī izbaudīt mākslas izstādi. “Laikmetīgo trešdienu” ietvaros regulāri būs skatāmas arī dejas izrādes.

Atklāšanas pasākumā 1. jūlijā plkst. 18.30 interesentiem būs iespēja apmeklēt koncertu, kurā uzstāsies mūziķis Deniss Paškevičš ar solo projektu 天火 jeb “TENKA” , kas tulkojumā no japāņu valodas nozīmē “debesu uguns”. Tā ir Denisa Paškeviča otrā puse – modulārā pasaule. Viņš ir multiinstrumentālists un komponists, kas “TENKA” mūzikā apvieno džeza un mūsdienu ritmiskās mūzikas skaņas.

Savukārt plkst. 19.30 būs skatāms horeogrāfes un dejotājas Agneses Bordjukovas darbs “Bērnības sapnis”, kas ir dejas izrāde par personības veidošanos. Tā ir pieaugušā refleksija par saikni ar savu pagātni, kura formē un nosaka rīcību arī šodienā. Izrāde ir subjektīvs atmiņu vērojums, izpausts detalizētā kustību arhitektūrā. Izrādes galvenais tēls ir iekšējais bērns. Šīs izrādes materiāla veidošanas metode bija izdzīvot bērna uzvedībai raksturīgos stāvokļus pieaugušā vecumā. Izrāde ir novērtēta kā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā, saņemot “Spēlmaņu nakts balvu” 2016./17. gada sezonā. 

Nākamā iespēja redzēt laikmetīgo deju Tallinas ielas kvartāla “Laikmetīgajā trešdienā” būs 15. jūlijā, kad tur viesosies Katrīna Albuže ar interaktīvu laikmetīgās dejas improvizācijas izrādi “Šeit un tagad”.  Tas ir solo darbs, kura norisi, noskaņu un izaicinājumus dejotājai un vienlaicīgi arī horeogrāfei veidot palīdzēs skatītāji. Šis ir eksperiments, kurā Katrīna pārbauda savu klātesamību, atvērtību, spēju reaģēt, radošumu un gan jau vēl daudz ko citu, to noskaidrosim! Tas ir aicinājums galvenokārt jau pašai sev un pie reizes varbūt arī tev nebaidīties darīt! Kļūdīties dzīvē nav iespējams, viss, kas notiek, lai arī negribēti vai neparedzēti, ir tikai un vienīgi jauna iespēja un jauna pieredze UN – ko es ar to iesākšu!

Savukārt 29. jūlijā Tallinas ielas kvartālā būs skatāma horeogrāfes Lauras Gorodko izrāde “Kabatas izmēra poligons”. Izrādes mērķis ir atspoguļot, kas notiktu ar patērētāju, ja viss plastmasas iepakojums, kurā tiek iepakotas nopirktās sadzīves preces un pārtika, nepazustu brīnumainā veidā miskastes konteinerā, bet gan krātos un vilktos līdzi ikdienas gaitās. Kā kaut ko tik neaptveramu kā globālo vides piesārņojumu ir iespējams pielīdzināt savas ikdienas kabatas izmēra niekiem, kurus mēs bezrūpīgi izmetam atkritumu spainī un ātri vien par tiem aizmirstam. Izrādē piedalās dejotāja Sabīne Neilande.

Plašāka informācija par pasākumu, dalībniekiem un īpašajiem piedāvājumiem šeit.

Biļetes var iegādāties šeit. Iegādājies biļetes savlaicīgi, jo trīs dienas pirms pasākuma biļešu cenas paaugstināsies. 

Attēls no Tallinas ielas kvartāla Facebook lapas.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.