Laikmetīgā deja ritmos un trokšņos. Gandrīz teātris

04/05/2011

Dita EGLĪTE

Ar papildizrādi 29. aprīlī No drums, no problems (pirmizrāde 2010. gada 25. maijā) gandrīz teātrī Artelis noslēdzās apvienības Pulsa efekts 2011. gada pavasara tūre. Jācer, ka šai tūrei sekos citas tūres, jo priekšnesums ir labi piemērots klubiem, krogiem un visiem tiem iestādījumiem, kas līdzinās „gandrīz teātrim Artelis”.

Lai gan skatītājam, redzot kādu ritmiski dauzām krāsu bundžas un citus sadzīves „objektus”, pirmās asociācijas, protams, raisīsies ar slavenajiem „stompiem”, ”Pulsa efekta” veidotais skatuves (un aizskatuves) stāsts ir vēstījums ar oriģinālu struktūru, ideju un humoru, turklāt – profesionāls, atraktīvs un publiku aizraujošs. Tas gan ir izstiepts divās daļās un brīžiem šķiet, ka buksē atkārtojumos, tomēr – sēžot labā kompānijā un baudot bāra piedāvājumu, varbūt, ka priekšnesums ir tieši pareizā koncentrācijā. Visvairāk apbur dalībnieku dauzonība, kas ir līdzsvarā ar katra mākslinieka profesionalitāti – vai tā būtu dīvas dziedāšana, mūziķu muzicēšana vai dejotāju kustību partitūra. Tāpat lieliska ir pasmiešanās par sevi šovbiznesā un aizkulisēs; sveicieni kino „ikonām” – Avatara meitenei un vienkārši Marijai; kā arī daudzi citi asprātīgie krikumi, kurus visus „uzlasīt” laikam varētu vien vairakkārt skatoties.

Šis ir lielisks formāts, kurā māksliniekiem, nezaudējot savu profesionālo varēšanu, realizēt savas jautrākās radošās idejas. Turklāt, veicinot zināmu atpazīstamu arī savam ikdienas darbam. Varbūt kāds nejaušs Arteļa apmeklētājs tagad intereses pēc „pameklēs”, kas ir laikmetīgā deja ar’. Jo No drums, no problems pilnīgi noteikti ierakstās arī laikmetīgās dejas teātra koordinātēs. Ne velti fragmenti tika parādīti pagājušā gada Laiks dejot programmā.

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.