“Labrys”

20/11/2019

Horeogrāfa Krišjāņa Santa un dejas māksliniece Ievas Gaurilčikaites vārdi jau ir kļuvuši zināmi Latvijas kultūras dzīvē. Viņu iepriekšējie kopīgi radītie darbi “Celies augšā, nāc man līdzi” (2017), “Gotca” (2017), “Uzdzist” (2018) Latvijas skatuves mākslas pasaulē jau ir guvuši atzinību un tiek saistīti ar īpašu iesaistošās mākslas hibrīdformu, kurā apvienota gan laikmetīgā deja, gan scenogrāfija. 

“Labrys” ir iekļaujošās dejas izrāde, kuru tās ģeometriskā stāvokļa un laika ritējuma dēļ var salīdzināt ar labirintu: vietu, kurā, pat ja tā šķiet saprotami organizēta, var ļoti ātri apmaldīties. “Labrys” kustību trajektorijas un skaņa atgādina vienlaikus telpā topošu un gaistošu dzīvu rakstu. Tāpat kā iepriekšējos darbos, arī “Labrys” dejas māksliniece Ieva Gaurilčikaite un horeogrāfs Krišjānis Sants mēģina atrast veidus, kā rosināt mākslas darbu piedzīvot no tā iekšienes. Šoreiz izpildītāji kustas apkārt sēdošiem skatītājiem, kuriem, savukārt, arī ir iespēja griezties ap savu asi, līdz ar to visi minētie piedalās gan horeogrāfijas vērošanā, gan tās radīšanā.

Horeogrāfs: Krišjānis Sants 
Koncepcija, horeogrāfija un scenogrāfija: Krišjānis Sants un Ieva Gaurilčikaite
Skaņa un programmēšana: Jēkabs Nīmanis, Pāvils Jurjāns
Scenogrāfijas konstruēšana: Lauris Puriņš, Aleksandrs Ļubinskis 
Mūzika, komponists: Jēkabs Nīmanis 

Izpildītāji: Ieva Gaurilčikaite, Jana Jacuka, Krišjānis Sants

Producents: Ieva Ozoliņa un Horeogrāfu Asociācija

Izrādes:
8. jūnijs plkst. 21:30, AB dambis, festivāla “Laiks dejot” ietvaros
9. jūnijā plkst. 7:00 un 18:00 festivāla “Laiks dejot” ietvaros uz AB dambja
16. jūnijā plkst. 9:00 un 13:00 Starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla “Survival Kit” ietvaros Pārdaugavā, bijušajā Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē 
29. jūnijā plkst. 11:30, 14:00 un 16:30 sarunu festivāla “Lampa” ietvaros zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”
4. jūlijā kultūrtelpas “Tu jau zini Kur” eksperimentālās skatuves mākslas nedēļas ietvaros no 1. līdz 7. jūlijam