Kontaktimprovizācija / Ilze Zīriņa ( LV )

13/05/2011

Par pacietību, skaidrību un koordināciju

Nodarbības paredzētas cilvēkiem ar pieredzi dejā

Nešķaidīties ar liekvārdību un izvēlēties precīzus vārdus komunikācijā, saglabājot deju dinamisku, vieglu un pārsteigumiem pilnu. Tas būs šī gada moto nodarbībās.

Nu, principā tas ir par pacietību un spēju koordinēt savu ķermeni.

Dažreiz mums nesanāk vielgi iet pa sevis izvēlēto ceļu tāpēc, ka mums liekas – esam pareizajā vietā un laikā. Bet patiesībā esam par tālu vai tuvu, par lēnu vai ātru. Un reizēm mēs tikai dodam impulsu kustībai un prāts  aizlec  tālāk – lielajos plānos, aizmirstot par ķermeni, kas paliek tur, kur viņš ir. Tas ir tā, itkā mēs norautu vārdam galotnes , t.i. nepabeidzam kustību līdz galam, lai nonāktu tiešām tur.

Citreiz atkal mēs esam tik aizrāvušies ar sevi, ka aizmirstam dot otram laiku pabeigt iesākto. Un atkal – enerģijas plūsma ir sačakarēta. Un atkal, tāpēc, ka mums likās, ka mēs zinām, ko partneris darīs.

Un citreiz mēs tik peldam kustības upē, īsti nezinot, kur virzamies. Tā arī ir laba sajūta. Bet šoreiz mani interesē, cik skaidri mēs spējam noformulēt savu kustību, lai partneris mūs varētu saprast un atbildēt.

—————————————————————————————————–

Ilze Zīriņa.

Strādā laikmetīgās dejas jomā kopš 1997. Saņēma maģīstra grādu JVLMA 2001.gadā. Profesionālās iemaņas guvusi pie tādiem skolotājiem , kā Olga Žitluhina, David Zambrano, Maria Munoz, Pep
Ramis, Julyen Hamilton, Hai Cohen, Masaki Iwana, Fiona Millward, Katri
Soini, Benno Voorham, SU –EN
u.c.

Māca laikmetīgās dejas tehniku, kas bāzēta uz release Latvijas Kultūras koledžas dejas nodaļā, bet kontaktimprovizāciju Latvijas Kultūras akadēmijas dejas un drāmas nodaļās.

Pirmo reizi iepazinās ar KI 2000.gadā, bet patstāvīgāk sākusi pētīt šo formu kopš 2005.gada. Pieredzi KI galvenokārt gūst caur mācīšanu, dejotāju vērošanu un dejošanu Olgas Žitluhinas dejas kompānijā.
Šobrīd Ilzi interesē kustība un kontakts, kas saistīts ar precizitāti lakā un telpā.