Koncertā “Deju pavasaris” sadancos 500 dejotāju

31/03/2022

Uz skatuves prožektoru gaismās atkal atgriežas latviešu skatuviskā tautas deja. 2. aprīlī plkst. 19.30 Ķīpsalas hallē notiks koncerts “Deju pavasaris”, kurā iemīļotas un jaunas, vēl neredzētas horeogrāfijas izdancos aptuveni 500 dejotāju no Rīgas, Jelgavas un Siguldas. Daļa koncerta biļešu ieņēmumu tiks ziedota Ukrainas cilvēku atbalstam.

“Lai arī pēdējo gadu notikumu iespaidā kuplā dejotāju saime polku vairāk dejojusi caur Zoom datora ekrānā nekā uz skatuves, entuziasms un mīlestība pret tautas deju ir saglabājusies nemainīga. Tikšanās prieks ar skatītājiem, citiem kolektīviem un deju draugiem ir viens no galvenajiem koncerta “Deju pavasaris” tapšanas iemesliem,” norāda koncerta mākslinieciskais vadītājs, tautas deju ansambļa “Līgo” vadītājs Jānis Purviņš.

Koncerta ideja balstīta pavasara izjūtās, kad mostas un atdzimst daba. Lielkoncertā būs skatāmas gan gaidāmo Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku repertuārā iekļautās dejas, uz kurām, atsākot koncertus, kolektīvi liek galveno uzsvaru, gan arī citas iemīļotas dejas – “Es mācēju danci vest”, “Meitu māte”, “Es redzēju Rīgas pili” un “Uz Daugavas es dzīvoju”.

Neskatoties uz pandēmiju, horeogrāfiem šis ir bijis ražīgs laiks, un tapis daudz jaunu deju. Tāpēc koncertā plašākam publikas vērtējumam tiks nodotas horeogrāfu Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Ritas Spalvas, Alberta Kivlenieka, Dagmāras Bārbales, Diānas Gavares, Baibas Ķesteres, Māra Konstanta, Dāvja Ērgļa, Aigara Ondzuļa un Arta Puriņa jaunrades dejas. 

Koncertā piedalās tautas deju ansambļi “Dancis”, “Lielupe”, “Līgo”, “Rotaļa” “Teiksma”, “Vektors” ar dažādu paaudžu kolektīviem, jauniešu deju kolektīvi “Imanta”, “Vizbulīte”, kā arī “Teiksmas” studija.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Jānis Purviņš.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Attēls: tautas deju ansamblis “Vektors”, publicitātes foto.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.